Kajak polo srebrne Polki
Foto: Dariusz Pilarz. Polska reprezentacja do lat 21 z pięcioma kajakpolistkami UKS Set Kaniów sięgnęła we Francji po srebrny medal mistrzostw Europy.

Medale kaniowian w kraju i Europie

Końcowa faza sezonu na arenach kajak polo przyniosła następne wartościowe wyniki podopiecznych UKS Set Kaniów.
Sierpień z popularną w naszym regionie dyscypliną zakończony został we Francji w miejscowości Saint-Omer, gdzie rywalizowano w ramach mistrzostw Europy w kategoriach seniorskich oraz juniorskiej do lat 21. Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Katarzyna Ciupak, Sandra Pilarz i Dominika Sojka, zawodniczki broniące na co dzień klubowych barw UKS Set, z powodzeniem wystąpiły w reprezentacji Polski U-21. Polki słabsze okazały się tylko w meczu o złoto od rówieśniczek z Niemiec, którym w wielkim finale uległy 1:4. W drodze po medal biało-czerwone pokonały wcześniej Holandię, Hiszpanię, Francję, Irlandię oraz Niemki, a także dwukrotnie Wielką Brytanię.
Mniej powodów do radości mieli juniorzy z Kaniowa – Jakub Witkowski i Dawid Wizner, którzy wraz z kolegami z reprezentacji zajęli 8. miejsce na Starym Kontynencie. Tuż za czołową „10” czempionat zakończyli seniorzy, w tym podopieczni UKS Set – Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek i Borys Zubczewski.
Pierwszy z wrześniowych weekendów upłynął pod znakiem 20. edycji krajowych mistrzostw seniorów w kajak polo. Do Leśnej kaniowianie udali się z dużymi nadziejami i jak się okazało całkowicie słusznie. Mężczyźni w składzie: Dawid Wizner, Dawid Cebula, Kordian Kupczak, Bartłomiej Dawidek, Mateusz Jonkisz, Jakub Witkowski, Jan Adamaszek, Paweł Michalec, Borys Zubczewski i Piotr Bajerski sięgnęli po tytuł wicemistrzowski, przegrywając w finale 2:4 z MOSW Choszczno. Z kolei drużyna kobieca z Sandrą Pilarz, Katarzyną Ciupak, Dominiką Sojką, Moniką Pacygą, Marleną Madej i Gabrielą Bazan nie miała sobie równych wobec decydującej wygranej 8:4 nad zawodniczkami warszawskiego Powiśla.

(MAN)