Straz jaworze
Foto: straz.bielsko.pl

Uczniowie z Jaworza ze strażakami

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej spotkali się z trzecioklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu.
Spotkanie było wynikiem zakończenia w szkole programu edukacyjnego, mającego na celu kształtowanie prawidłowych nawyków, związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu. W listopadzie ub.roku Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej przystąpiła do programu realizowanego przez wojewodę śląskiego, dotyczącego edukacji uczniów klas III szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zagrożenia związanego z tlenkiem węgla, spotkanie w Jaworzu było częścią tego programu.
W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, uczniowie klas III oraz strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, w tym o prowadzonej kampanii informacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność”. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt zabezpieczający strażaka w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie było też okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, którą zdobyli na zajęciach.

(PP)