GKS Czarni
Foto: Arch. GKS Czarni Jaworze

Czarni świętują

GKS Czarni Jaworze świętuje w tym roku 15-lecie istnienia. Główne wydarzenia jubileuszu będą połączone z Gminnym Dniem Dziecka.
Klub z Jaworza intensywnie przygotowuje się do jubileuszu, w dużej mierze dopięty jest już scenariusz święta. Rozpocznie je o godzinie 11 mecz piłkarski w ramach rozgrywek ligi okręgowej, w którym na boisku przy ulicy Koralowej ekipa GKS Czarni podejmie LKS Tempo Puńców. Następnie wszystkie wydarzenia 15-lecia przeprowadzone będą na terenie pobliskiego Amfiteatru, gdzie również na sobotę 2 czerwca zaplanowano kolejną edycję imprezy „Bezpieczne wakacje”, organizowanej przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.
W części sportowej przedstawione zostaną osoby działające na rzecz klubu na przestrzeni mijających 15 lat, w tym jego byli prezesi oraz założyciele. Na scenie będzie można podziwiać także wszystkie dziewięć grup piłkarskich funkcjonujących aktualnie w jaworzańskim klubie, włącznie z najmłodszymi adeptami futbolu trenującymi w Black Football Academy GKS Czarni.
Jak wyjaśnia prezes Czarnych Rafał Stronczyński, klubowe obchody będą równocześnie wypełnione atrakcjami dla wszystkich przybyłych jaworzan, zakończy je zabawa taneczna. – Szczególnie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, bo przecież będziemy wówczas tuż po Dniu Dziecka. Zapowiada się nam fajne wydarzenie, na które już teraz zapraszamy – mówi prezes. Warto dodać, że 1 czerwca w amfiteatrze zostanie wyświetlony film z cyklu Kino Letnie, tym razem z myślą o najmłodszych.

(R)