ksiaznica beskidzka

Wystawa Niepodległości

W powiecie bielskim trwają przygotowania do zorganizowania wystawy „Nasza Niepodległa” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Można przyczynić się do jej powstania.
Z inicjatywy starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz radnych Rady Powiatu Bielskiego i pracowników Książnicy Beskidzkiej rozpoczęto przygotowania do wystawy, dokumentującej walkę o odzyskanie niepodległości w naszym regionie. Wystawa będzie prezentować dokumenty przeszłości i zdjęcia związane z walką o niepodległość na terenach, znajdujących się obecnie w granicach administracyjnych powiatu bielskiego. Organizatorzy pragną w ten sposób włączyć się w obchody odzyskania suwerenności przez nasz kraj.
W związku z tym dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek zwraca się z prośbą o udostępnienie placówce wszelkich dokumentów, notatek, fotografii, korespondencji, wycinków z gazet, pocztówek, ulotek i innych pamiątek wraz z opisami, znajdujących się zarówno w zbiorach bibliotek na terenie powiatu, jak również w prywatnych zbiorach.
Skany zdjęć lub kopie dokumentów w dobrej jakości, zapisane na dowolnym nośniku danych, można dostarczać drogą pocztową na adres: Książnica Beskidzka, ul. Juliusza Słowackiego 17a, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem „Wystawa Niepodległość” lub przesłać drogą elektroniczną na adres: im@ksiaznica.bielsko.pl lub informatorium@ksiaznica.bielsko.pl.
Mając na uwadze, że biblioteka jest miejscem aktywizującym społeczność lokalną, Książnica prosi przede wszystkim biblioteki powiatu bielskiego o włączenie się w to przedsięwzięcie. Dzięki temu nie tylko uczczona zostanie wyjątkowa rocznica, ale także opisane będą dzieje środowiska lokalnego, którego świadectwo życia z tamtego okresu jest cennym źródłem wiedzy oraz może przyczynić się do umocnienia tożsamości historycznej mieszkańców regionu.

(Red)