SP Janowice
Foto: Arch. Szkoły w Janowicach

Sala dla podstawówki w Janowicach

Do końca września powstać ma projekt nowej sali sportowej, która powstanie w kompleksie Szkoły Podstawowej w Janowicach i będzie służyć jej uczniom.
Jak wyjaśnia wójt gminy Artur Beniowski, budowa nowej sali sportowej stała się konieczna. Szkoła w Janowicach posiada wprawdzie niedużą salę, ale po wprowadzeniu reformy oświaty i powrocie do ośmioklasowej „podstawówki” przestała ona wystarczać. – Nie wyobrażam sobie, aby młodzież, która będzie uczęszczała do tej placówki, korzystała na dłuższą metę z tak małej sali. Nowa, której budowę zamierzamy przeprowadzić w najbliższych latach, nie będzie pełnowymiarowa, ale zmieści się w niej boisko do piłki siatkowej – podkreśla wójt Bestwiny.
Obecnie prowadzone są prace projektowe dotyczące nowego obiektu, mają one zakończyć się we wrześniu br. Gmina będzie wówczas starać się o pozyskanie środków zewnętrznych, najprawdopodobniej z odpowiedniego programu rozwoju infrastruktury Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wraz z wkładem własnym z budżetu gminy pozwolą one zrealizować budowę sali z zapleczem magazynowym i szatniowym. Inwestycja miałaby ruszyć w 2019 roku.

(R)