ZASTAP siatkarze
Foto: Jerzy Zużałek. Strażacy siatkarze z Kaniowa wygrali powiatowe zawody i wywalczyli okazałe trofeum.

Siatkarskie zwycięstwo strażaków z Kaniowa

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaniowa nie miała sobie równych w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej.
W sobotę 14 kwietnia strażacy w roli siatkarzy rywalizowali w hali w Kaniowie. W 13-zespołowym składzie turnieju znalazła się połączona grupa strażaków z Bestwiny i Janowic, drużyny OSP Kaniów i OSP Bestwinka oraz reprezentujące jednostki z terenu powiatu bielskiego – z Buczkowic, Bujakowa, Czańca, Hecznarowic, Ligoty, Mesznej, Międzyrzecza Górnego, Szczyrku i Wilkowic, gościnnie wystąpiło także OSP Brzeszcze/Bór.
Mecze grupowe, składające się z dwóch setów, rozgrywano systemem „każdy z każdym”, w regulaminie zaznaczono obowiązkowy udział co najmniej jednej kobiety w grze w poszczególnych zespołach. Do półfinałów awansowały dwie gminne drużyny – gospodarze oraz strażacy z Bestwinki, którym przyszło zmierzyć się odpowiednio z zawodnikami OSP Szczyrk i OSP Wilkowice. Kaniowianie swoje spotkanie wygrali pewnie 2:0, ze zwycięskiej drogi nie zeszli również w finale, w setach 25:17 i 25:23 pokonując rywali ze Szczyrku.
Po zakończeniu ostatniego meczu powiatowych zmagań okazały Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej z rąk pełniących rolę gospodarzy Herberta Szeligi i Grzegorza Gawędy odebrała kapitan kaniowskiej drużyny Barbara Gałuszka.

(RED)