pilka
Foto: Szymon Szwajkowski/SportoweBeskidy.pl

Dobra piłkarska runda

Dla wszystkich drużyn w gminie Bestwina runda wiosenna układa się znakomicie. Kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek wygląda na to, że w komplecie zajmą w ligowych tabelach wysokie pozycje.
Grająca w lidze okręgowej drużyna LKS Bestwina zajmuje obecnie 3. miejsce i, co ważniejsze, gra cały czas na równym poziomie. Warto dodać, że najwyżej klasyfikowany klub w gminie ma jeszcze piłkarskie sekcje młodzieżowe i dziecięce, a także – co rzadkie – także drużynę dziewczęcą, znakomicie w rozgrywkach ligowych radzącą sobie z zespołami chłopców. Z kolei w A klasie cały czas w walce o mistrzostwo pozostaje KS Bestwinka, ale też LKS Przełom Kaniów stale utrzymuje się na czołowych miejscach w tabeli.
– Kibice naszych drużyn mogą być zadowoleni – mówi jeden z najwierniejszych kibiców bestwińskich drużyn wójt Artur Beniowski. – To efekt treningów i ciężkiej pracy. Ale nie lekceważyłbym też wieloletniego zaangażowania działaczy klubowych oraz samych rodziców i zawodników. W ciągu ostatnich lat bowiem wyrosło nam nowe pokolenie graczy, którzy z powodzeniem występują w naszych drużynach – dodaje.
Zdaniem Artura Beniowskiego, wpływ na dobrą grę ma również duża frekwencja na meczach, która z roku na rok rośnie. – Nasze drużyny oparte są o miejscowych zawodników, ewentualnie mieszkańców sąsiednich miejscowości. Toteż na trybunach nie brakuje ich sąsiadów i znajomych, z entuzjazmem mobilizujących piłkarzy do dobrej gry – wyjaśnia wójt.
Dodaje, że od wielu lat gmina wspiera kluby sportowe w ich szkoleniu młodych piłkarzy, dofinansowując zajęcia, a także troszcząc się o infrastrukturę sportową. W efekcie stale wzrasta liczba najmłodszych zawodników trenujących piłkę nożną.

(Łu)