Skowronkow
Foto: Mirosław Łukaszuk. Ul. Skowronków zyskała nową nawierzchnię i umocnione pobocza.

Drogowe remonty w Jaworzu

Do końca czerwca kilka ulic na terenie Jaworza zmieni swoje oblicze. Na realizowane w tym roku prace drogowe wygospodarowane zostały środki z budżetu Gminy.
W pierwszej kolejności inwestycje drogowe objęły ulice Bratków i Azaliową. Obie drogi szerokości 3,5 metra zyskały już nawierzchnię asfaltową, wykonano również niezbędne prace związane z odwodnieniem. Ul. Bratków wraz z zatoką do zawracania zmodernizowano na odcinku 80 metrów, przeszło 200 m drogi wyremontowano w przypadku ul. Azaliowej.
Równolegle realizowano wybrukowanie ścieżki prowadzącej do tężni. Na wykonanie fragmentu o powierzchni 600 mkw. użyto kostki, która pozostała po zakończonej budowie ronda na zbiegu ul. Bielskiej, Cieszyńskiej i Zdrojowej.
Do końca czerwca przeprowadzona zostanie również modernizacja ul. Skowronków na odcinku blisko 250 m. To droga o tyle ważna, że prócz dojazdów do posesji prowadzi do przepompowni. – Do tej pory była wykonana z płyt bitumicznych, które jednak pod ciężarem większych samochodów uległy w wyniku jej eksploatacji poważnym zniszczeniom – wyjaśnia wójt Radosław Ostałkiewicz.
Kolejne z realizowanych obecnie prac dotyczą 750-metrowego odcinka ul. Cyprysowej, najbardziej narażonego na uszkodzenia przy organizacji objazdu związanego z budową ronda w Jaworzu, oraz ul. Pelchrim. Obie gotowe będą wraz z nadejściem wakacji, drogi z nawierzchnią szutrową zastąpi tu asfaltowa nakładka.
Na wspomniane zadania drogowe przeznaczono z budżetu gminy Jaworze środki rzędu niemal 600 tys. zł. – Stan naszych dróg systematycznie się polepsza. Realizując modernizacje kolejnych ulic bierzemy pod uwagę stopień zniszczenia dróg, ale także wnioski samych jaworzan. I co ważne coraz więcej mieszkańców dojeżdża do swoich posesji już po całkowicie nowych nawierzchniach asfaltowych – mówi wójt Jaworza.

(M)