dzialka
Foto: Materiały UG Jasienica

Jasienica: Siedem, osiem, dwanaście

Ponad 12 mln zł wpłynie do budżetu Gminy Jasienica ze sprzedaży dwóch znajdujących się obok siebie działek w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.
To już siódma i ósma działka sprzedana w Strefie. Przetarg odbył się we wtorek 15 maja, działki zakupił reprezentant firmy Rawibox SA z Rawicza, producenta opakowań tekturowych. Jedna ma powierzchnię 3,9 hektara, sąsiednia – 4,22 ha. Podobnie, jak poprzednie działki sprzedane do tej pory, tak i te grunty mają bezpośredni dostęp do infrastruktury technicznej, zlokalizowanej wzdłuż oświetlonej drogi gminnej, a więc sieci teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wodociągu. Działka może zostać zagospodarowana z przeznaczeniem m.in. na obiekty produkcyjne, składy, magazyny, pod zabudowę usługową, czy handel.
Jak podkreśla wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, w kwotach brutto kontrahent zapłacił o ponad 120 tys. zł więcej za działkę, niż wynosiła cena wywoławcza – 12,195 mln zł, gdy cena wywoławcza wynosiła 12,074 mln zł. Ta jedna transakcja podwoiła dotychczasową sprzedaż gruntów w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej z 8,9 hektarów do ponad 17. Podobnie jest z wpływami – do tej pory Gmina Jasienica uzyskała blisko 12 mln zł za sprzedaż sześciu działek, a po tej transakcji kwota ta wzrosła do 24 mln zł. Przypomnijmy, że Strefa istnieje od czerwca 2015 r. i obejmuje łączny obszar 71 hektarów.

(UGJ)

Janusz PierzynaJanusz Pierzyna,
wójt gminy Jasienica:
Powstanie Strefy poprzedziły lata naszej ciężkiej pracy nad jej utworzeniem, teraz zbieramy tego owoce. Można się tylko cieszyć, że przy tylu potrzebach mamy stały dopływ funduszy, aby realizować kolejne inwestycje, które pozwalają ze spokojem myśleć o przyszłości gminy. Inwestujemy bowiem w szkoły, rekreację, sport, infrastrukturę, a więc w te dziedziny, które służą rozwojowi.
Chcę jednak podkreślić, że nie osiadamy na laurach i cały czas myślimy o poszerzeniu naszych możliwości rozwojowych. W piątek 25 maja uroczyście rozpoczęliśmy realizację Projektu „Jasienickiego Kurortu Zamkowego”, opartego o zabytki Grodźca, z wykorzystaniem planowanych źródeł geotermalnych, z utworzeniem strefy usług turystycznych. Wsparcie, płynące z programu rządowego rozwoju narciarstwa w naszym regionie, da możliwość powstawania usług hotelowych, pensjonatów, domów wypoczynkowych i ośrodków opieki, także gastronomii i towarzyszących im przedsięwzięć. Będzie to więc kolejna szansa na zwiększenie lokalnego rynku pracy i tym samym również naszych wpływów budżetowych.