Hala
Foto: Mirosław Łukaszuk. Nowa hala wpisuje się w podgórski pejzaż Jaworza.

Otwarcie hali w Jaworzu na sportowo

Oficjalnie w piątek 15 czerwca dokonane zostanie otwarcie nowej hali sportowej w Jaworzu.
logo halaWydarzenie będzie miało uroczysty charakter, w przecięciu wstęgi na otwarcie hali udział wezmą młodzi jaworzanie, którzy w głównej mierze mają z obiektu w przyszłości korzystać. Inaugurację uświetni mecz pokazowy drużyny GKS Czarni Jaworze, zaplanowano także wspólne zwiedzanie całej hali oraz szereg atrakcji i niespodzianek dla wszystkich obecnych, w tym konkurs rzutów piłką do kosza, wpisujący się swoją formułą w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.
Jak zapowiada wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz, obiekt będzie tętnił życiem już w pierwszym dniu po jego otwarciu. – Sobotę w naszej hali planujemy przeznaczyć na zajęcia sportowe dla całych rodzin. Według wyznaczonego harmonogramu będą odbywały się tu rozgrywki we wszystkich dyscyplinach sportowych, jakie mogą być w tej hali uprawiane – zauważa wójt Ostałkiewicz.
Gdy już obecny rok szkolny dobiegnie końca, w trakcie wakacji z hali dzieci i młodzież będą mogły korzystać nieodpłatnie w ramach przygotowywanego projektu „Sportowe Jaworze”, uwzględniającego rozmaite zajęcia sportowe. Zwieńczeniem aktywności w nowym obiekcie w okresie wakacyjnym będą turnieje w piłce siatkowej i futsalu o Puchar Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy.

(M)

Radoslaw Ostalkiewicz GLORadosław Ostałkiewicz,
wójt gminy Jaworze:
Nareszcie mamy halę na miarę naszych potrzeb, ale chyba też marzeń. Obiekt jest ładny, funkcjonalny i bardzo wygodny, miałem już okazję z grupą młodych jaworzan go przetestować. Bardzo nam brakowało takiej hali, przede wszystkim dla tych wszystkich zapaleńców sportu, których z roku na rok w naszej miejscowości przybywa. Mają teraz swoje miejsce, dla pewnych dyscyplin będzie hala zapewne dodatkowym boiskiem, ale dla wielu osób uprawiających sport, pozostanie podstawowym parkietem, na którym będą mogli się rozwijać. Bo właśnie o ten rozwój służący zdrowiu nam chodziło, gdy decydowaliśmy się na budowę przestronnej hali sportowej. A nie bez znaczenia jest również to, że wystarczy w niej miejsca również dla kibiców, co z pewnością także będzie służyło propagowaniu zdrowego stylu życia.