termomodernizacja
Foto: Arch. UG Kozy. Od kilku tygodni trwają prace związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Szkolna inwestycja

Trwają prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach. To pierwszy etap zadania, które ma znacząco poprawić jakość funkcjonowania placówki.
Prace przy szkole ruszyły początkiem kwietnia. Obecnie realizowany etap obejmuje wymianę okien, ocieplenie elewacji budynku oraz docieplenie dachu wraz z wymianą jego pokrycia. Również w tym roku zostanie dobudowana winda osobowa z myślą o osobach niepełnosprawnych.
Kontynuację inwestycji zaplanowano na 2019 r., wówczas przebudowana zostanie kotłownia oraz wymieniona będzie instalacja centralnego ogrzewania w całym budynku. Cały obiekt zyska również nową kolorystykę. – Poprawi się nie tylko sama estetyka, ale przede wszystkim termomodernizacja pozwoli ograniczyć koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem obiektu. Równocześnie podniesie się komfort nauki dla uczniów – wyjaśnia wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski.
Przebieg inwestycji w jej początkowym etapie pomyślano tak, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu była ona uciążliwa dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 oraz osób korzystających z przylegającego do placówki Centrum Sportowo-Widowiskowego. – Część zajęć lekcyjnych odbywała się w soboty, by od czerwca prace mogły być prowadzone bez przeszkód wewnątrz szkolnego budynku. Trzy wakacyjne miesiące dla „jedynki” będą więc czasem intensywnych robót – dodaje wójt Fiałkowski.

(R)