witosa remont
Foto: Łu. Modernizacja ul. Witosa już została zakończona.

Drogowych remontów ciąg dalszy

Na sporej części dróg na terenie gminy Kozy prowadzone są obecnie prace remontowe.
Końca dobiegła już modernizacja ulicy Witosa na odcinku o długości 355 metrów. Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, a współfinansowana przez gminę Kozy, obejmowała m.in. przebudowę konstrukcji i nawierzchni jezdni wraz z poszerzeniem na łuku oraz wykonaniem chodników, przebudowę kolidujących elementów sieci energetycznej i ogrodzenia, a także kanalizacji deszczowej oraz zjazdów do posesji.
Zakończono również prace związane z przebudową ul. Akacjowej. Dotyczyły one przebudowy konstrukcji i nawierzchni jezdni, zjazdów, rozbudowy chodnika i parkingów w obrębie nowego budynku przedszkola.
Szeroko zakrojone prace prowadzone są na ul. Przeczniej od drogi krajowej DK 52 aż do przejazdu kolejowego. Przy współfinansowaniu przez gminę Kozy i budżet państwa, wykonywana jest kompleksowa przebudowa drogi z poszerzeniem jezdni do sześciu metrów włącznie oraz modernizacja skrzyżowań z drogami bocznymi. Powstanie tu także nowa kanalizacja deszczowa, chodniki oraz zjazdy.
Wspólnie z samorządem powiatu gmina doprowadziła do rozpoczęcia innego ważnego zadania, czyli modernizacji ul. Przeczniej na okołodwukilometrowym odcinku od ronda kpt. Aleksandra Kunickiego do granicy z Pisarzowicami. Efektem inwestycji będzie nowa jezdnia, odwodnienie i chodniki.
Jednocześnie na terenie gminy prowadzone są remonty cząstkowe i modernizacje innych odcinków dróg gminnych, na które z budżetu wyasygnowano 750 tys. zł. Planowane, bądź już realizowane, prace obejmą ulice: Pod Grapą, Chmielową, Krzemową, Sadową, Agrestową, Wiosenną, Zagrodową, Majową, Wieżową, Beskidzką, Jaworową, Paproci, Spółdzielczą oraz ulice na Osiedlu Sto i Osiedlu Północ.

(M)