kajak
Foto: Jerzy Zużałek

Kajak polo w Kaniowie

Aż 38 drużyn reprezentujących 16 klubów z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Węgier, Austrii, Litwy i Ukrainy, zawitało do Kaniowa, by rywalizować w prestiżowych zawodach.
Na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie rozegrano w weekend 9-10 czerwca 124 mecze. Tak duża liczba gier to następstwo przeprowadzenia tu zawodów w ramach XIII Międzynarodowego Turnieju w Kajak Polo, drugiej edycji Pucharu Polski oraz przeznaczonego dla dzieci turnieju „Panda Cup”.
W dywizji I najlepsza okazała się drużyna UKS Set Kaniów w składzie: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Paweł Michalec, Piotr Bajerski, Kiss Miklosz, Arkadiusz Pilarz. Miejscowi kajak poliści – Dominika Sojka, Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Gabriela Bazan, Marlena Madej – nie mieli sobie także równych w dywizji II. Kaniowianie tuż poza podium znaleźli się w dywizji III, w której triumfowała ekipa MOSW Choszczno. Barw UKS Set bronili w tej grupie rywalizujących: Hanna Sojka, Aneta, Kóska Estera Janeczko, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek i Miłosz Prymula. Z kolei w IV dywizji dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych ekipa z Kaniowa zajęła 3. miejsce. Najmłodszą drużynę stworzyli: Kaja Gruszka, Przemysław Gruszka, Bartłomiej Kleczek, Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Joanna Szafarczyk i Gabriel Dendys. W finale „Panda Cup” zawodnicy MOSW Choszczno pokonali przeciwnika z Pragi.
Weekendowe turnieje okazały się ponownie nie tylko bardzo interesujące sportowo, ale i udane pod względem organizacyjnym. Zadbała o to cała społeczność skupiona wokół Uczniowskiego Klubu Sportowego Set Kaniów. Kajak polistom, którzy zawitali na zmagania, gratulowali podczas dekoracji m.in. wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, członek zarządu powiatu bielskiego Katarzyna Adamiec, sołtys Kaniowa Marek Pękala oraz prezes UKS Set Halina Błaszkiewicz. Pamiątkową statuetkę otrzymała również Natalia Pacyga, utytułowana zawodniczka klubu z Kaniowa, która z uwagi na kontuzję barku postanowiła zakończyć karierę.

(M)