uczen roku KADR
Foto: Materiały UM Wilamowice. Finaliści konkursu ze swymi opiekunami odebrali nagrody podczas sesji Rady Miejskiej.

Wilamowice: Uczeń kolejnego roku

Po raz kolejny koniec roku szkolnego w gminie Wilamowice został podsumowany rozstrzygnięciem konkursu „Uczeń Roku”, przeprowadzonym pod patronatem burmistrza Wilamowic Mariana Treli.
W tym roku wyniki konkursu zostały ogłoszone w środę 20 czerwca w czasie sesji Rady Miejskiej w Wilamowicach. Uczniem Roku w kategorii szkół podstawowych została uczennica placówki w Starej Wsi Zuzanna Pokładnik, zaś w kategorii gimnazjów – uczeń z Pisarzowic Szymon Biedronka.
Zuzanna jest laureatką Ogólnopolskiej Stypendiady – konkursu literackiego, a także zdobywczynią wyróżnień  w międzynarodowym konkursie matematycznym oraz w konkursie ,,Orzeł Przyrodniczy”, laureatką ogólnopolskiej olimpiady wiedzy przyrodniczej ,,Archimede” i ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego ,,Panda”. Z kolei Szymon to laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii, zdobywca I miejsca w konkursie historycznym „Rzeczpospolita szlachecka 1505-1795”, a także III miejsca w regionalnym konkursie z języka angielskiego.
Ogółem kapituła konkursu w składzie: Jolanta Danek, Barbara Grabowska i Bożena Sobocińska, zakwalifikowała do finału 11 uczniów ze szkół podstawowych i 3 uczniów z gimnazjów – oprócz zwycięzców także Marię Gąszcz i Esterę Nawrocką z Wilamowic, Amelię Głąb, Martynę Pucką i Jana Ryszkę z Dankowic, Jana Laubera z Pisarzowic, Dominika Sałatę z Hecznarowic, Annę Ochman i Hannę Zdrowak ze Starej Wsi, a wśród gimnazjalistów Natalię Mączkę z Pisarzowic oraz Natalię Szlosarczyk z Wilamowic. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk burmistrza Mariana Treli i przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Nycza nagrody: czytniki do e-booków oraz dyplomy z gratulacjami. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice finalistów i nauczyciele.
Finał został poprzedzony wykładem Roberta Warota, nauczyciela szkoły w Pisarzowicach, na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz interpretacjami wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach oraz Gimnazjum w Dankowicach.

(RED)

Marian Trela MALEMarian Trela,
burmistrz Wilamowic:
Od kilku lat na zakończenie roku nauki organizujemy spotkania z najlepszymi uczniami z naszych placówek oświatowych. Doceniamy nie tylko wysokie stopnie na świadectwach, ale także inne dziedziny, w których nasza młodzież osiąga dobre wyniki, czy to w sporcie, czy to w działalności społecznej. Nagrody, jakie im na takich spotkaniach wręczamy, mają z jednej strony zachęcić do podejmowania kolejnych trudów na drodze kształtowania własnej osobowości i pogłębiania wiedzy, ale też pokazać, że starsze pokolenie docenia ich wysiłki i traktuje je niezwykle poważnie.
To również okazja dla nas, aby poznać aspiracje młodych ludzi, ich marzenia, czy potrzeby. Jako samorząd przykładamy bardzo dużą wagę do tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju młodego pokolenia. Warto o tym przypominać nie tylko przy okazji zakończenia roku szkolnego.