DO PODMIANY Biblioteka
Foto: MN

Biblioteka w Czechowicach-Dziedzicach coraz bliżej

Postępują prace związane z budową nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Gotowe są już kondygnacje i klatki schodowe.
Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstaje przy ulicy Paderewskiego. Budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły. Obiekt, utrzymany w jasnej kolorystyce, dostępny z poziomu chodnika i parkingu bez żadnych barier architektonicznych, funkcjonować będzie jako przestrzeń otwarta, w której działania poszczególnych stref wzajemnie się przenikają. Północna i wschodnia elewacja frontowa budynku ukształtowana została w formie kolumnady z cofniętą ścianą elewacji, tworząc w ten sposób dwukondygnacyjne, zadaszone podcienia. Jego architektoniczne walory pozwoli wyeksponować efektowne oświetlenie ledowe.
Budowa będzie kosztowała niespełna 9 mln zł. Obiekt ma być gotowy do 30 kwietnia 2020 r. Dzięki skutecznej aplikacji o środki zewnętrzne, będąca inwestorem Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, uzyskała dofinansowanie do zadania na poziomie 2 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(UG)