bieg na bucze
Foto: Dominika Kubica/Materiały UG Brenna

Bieg i marsz w Górkach Wielkich

Ponad setkę uczestników, pomimo niesprzyjającej biegaczom deszczowej pogody, zgromadził w sobotę 8 września 3. Bieg na Bucze w Górkach Wielkich, należący do grupy najlepiej ocenianych biegów w beskidzkim regionie.
Na dystansie 5,75 km uczestnicy rywalizowali w biegu głównym. Trasę najszybciej pokonał Tomasz Wróbel z Goleszowa, docierając na metę w 21 minut i 23 sekundy. Na podium znaleźli się jeszcze Bartosz Misiak z Czeskiego Cieszyna oraz Michał Izydorek z Mesznej. Lokaty tuż poza czołową trójką zdobyli reprezentanci gminy Brenna: Jan Płoskonka, Błażej Mendrek i Tomasz Dybczyński. Odbyły się ponadto przy wysokiej frekwencji biegi dla dzieci i młodzieży.
W ramach tegorocznej edycji przeprowadzono również zmagania w marszu nordic walking. W męskim gronie zwyciężył Arkadiusz Pustówka z Hażlach, a w wśród kobiet Elżbieta Żuchowicz z Dąbrowy Górniczej.
Bieg, którego trasa prowadzi przez górę Bucze w Górkach Wielkich, pomimo niedługiej historii, zyskał już swoją renomę. Wyróżniony został m.in. Srebrną Kozicą, nagrodą przyznaną przez prestiżowy portal biegigorskie.pl.

(M)