Radoslaw Ostalkiewicz
Foto: Materiały organizatorów

Energetyczny wójt Jaworza

Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza, otrzymał od organizatorów Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. J. Malko tytuł Energetycznego Wójta.
Jaworze od kilku lat ściśle współpracuje z organizatorami tego prestiżowego konkursu, skierowanego do młodych osób, które pragną zaprezentować swoje autorskie pomysłu w dziedzinie rozwiązywania problemów energetycznych regionów, kraju, a nawet w skali globalnej. Dwukrotnie współorganizatorem było Jaworze, gdzie odbył się finał. Wójt Radosław Ostałkiewicz wyjaśniał wtedy, że wielkie idee technologiczne, w których swój udział zgłaszają także młodzi z całej Polski, oddziałuje jako wzorzec dla młodej społeczności jego gminy.
Właśnie to zaangażowanie Radosława Ostałkiewicza zostało docenione przez organizatorów konkursu. Tym razem finał jubileuszowej edycji odbył się w Katowicach w Parku Przemysłowo-Technologicznym EkoEnergia Silesia S.A. Podczas gali wójtowi Jaworza wręczono honorowy dyplom z uzasadnieniem, że zasłużył na tyuł „Energetycznego Wójta” poprzez budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie, a także efektywne kształtowanie rozwoju gminy Jaworze.
Jak wyjaśnia Radosław Ostałkiewicz, zawsze siebie w roli wójta gminy Jaworze widział jako moderatora działań samych obywateli, którzy w sposób otwarty realizują model społeczeństwa obywatelskiego. I zaproszenie do Jaworza Krajowego Konkursu Energetycznego miało dokładnie taki charakter – otwarcia gminnej społeczności na to, co ciekawego dzieje się w Polsce i na świecie, aby można było twórczo wykorzystać w działaniach na rzecz gminy.
Sam tytuł wójt uważa za świetną promocję Jaworza. – Wszędzie, gdzie jestem, zawsze mówię, że Jaworze to nie tylko wyjątkowe miejsce, ale to swoista filozofia życia, inna, niż gdzie indziej. Bo u nas żyje się lepiej – mówi.

(R)