BB WFOS
Foto: Arch. WFOŚiGW w Katowicach

Wnioski także w Bielsku

Za pośrednictwem strony internetowej ruszył nabór wniosków w ramach realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu priorytetowego „Czyste powietrze”. Osoby z południa województwa śląskiego już w październiku będą mogły składać je również w nowo otwartym w Bielsku-Białej biurze terenowym katowickiego Funduszu.
To spore ułatwienie dla mieszkańców całego subregionu, którzy dzięki temu łatwiej załatwią wiele spraw dotyczących ekologii. O uruchomieniu biura WFOŚiGW w Bielsku-Białej przy ulicy Legionów 57 poinformowano podczas konferencji prasowej z udziałem prezesa Funduszu Tomasza Bednarka.
– Placówka pozwoli osobom ubiegającym się o różnego rodzaju dofinansowanie składać wnioski oraz pozyskiwać informacje bezpośrednio w biurze. Nie będzie więc konieczności udawania się do Katowic. Taka sytuacja przyczynić się może choćby do zwiększenia grona osób korzystających z programu „Czyste powietrze” i innych realizowanych przez Fundusz. To z perspektywy Bielska-Białej, ale i całego regionu jest bardzo ważne, bo umacnia znaczenie naszego miasta w województwie śląskim – mówił inicjator otwarcia bielskiego biura Przemysław Drabek, członek rady nadzorczej katowickiego Funduszu.
Dodaje, że mieszkańcy miasta oraz subregionu zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na docieplenie domów, wymianą instalacji, czy pieców, będą mogli składać wnioski bezpośrednio w Bielsku-Białej już w październiku. Do momentu otwarcia dokonać tego można za pośrednictwem strony internetowej www.wfosigw.katowice.pl.

(M)