plac zabaw Ilownica
Foto: Materiały UG Jasienica. Jeden z placów zabaw powstał ostatnio w Iłownicy.

Jasienica: Kolejne place zabaw

Na terenie sołectw gminy Jasienica powstanie kolejny plac zabaw, a kilka istniejących wzbogaci się o nowe urządzenia.
Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg na kolejne place zabaw. Jeden powstanie w Bielowicku, z kolei istniejący w Jasienicy przy ul. Bocianiej zostanie rozbudowany i doposażony, więcej urządzeń przybędzie też na placach w Łazach, Rudzicy i w Landeku, który zostanie również częściowo zmodernizowany.
– W tej kadencji założyliśmy sobie plan, aby w każdym sołectwie, na każde tysiąc mieszkańców, przypadał przynajmniej jeden plac zabaw – mówi wójt Janusz Pierzyna. Zaznacza przy tym, że trzeba to traktować trochę szerzej, nie tylko jako miejsce zabaw dla samych dzieci, ale także wypoczynku dla ich rodziców, często także aktywności dla starszych w postaci siłowni zewnętrznych.
– To też jeden z ważnych elementów integracji naszej sołeckiej, sąsiedzkiej oraz gminnej społeczności – dodaje wójt. Jak wyjaśnia, zgodnie z tym planem każdego roku powstają kolejne place zabaw na terenie całej gminy. Warto dodać, że na te zadania wójt sukcesywnie pozyskuje pieniądze z programów unijnych, m.in. poprzez Lokalną Grupę Rybacką „Bielska Kraina”, Lokalną Grupę Działania „Ziemia Bielska”, a także z programów transgranicznych.
W tym roku na terenie gminy Jasienica będą funkcjonowały 24 place zabaw: w Landeku, Łazach, Świętoszówce, Międzyrzeczu Dolnym, po dwa w Bierach, Bielowicku, Grodźcu, Iłownicy, Rudzicy, Międzyrzeczu Górnym, Mazańcowicach, Wieszczętach, a także cztery w Jasienicy.

(UGJ)