jubileusze malzenskie
Foto: Agnieszka Bieniek

Kozy: Gratulacje i medale dla małżonków

W sobotę 22 września pary małżeńskie z Kóz obchodzące w tym roku swoje okrągłe jubileusze wzięły udział w tradycyjnej uroczystości.
W intencji jubilatów w kościele parafialnym w Kozach odprawiona została msza święta, następnie pary udały się na główną część wydarzenia do Domu Kultury. Po okolicznościowym wystąpieniu kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Lucyny Greń, wójt gminy Krzysztof Fiałkowski wraz z przewodniczącą Rady Gminy Bożeną Sadlik przekazali wszystkim obecnym małżonkom dyplomy za długoletnie pożycie małżeńskie. Parom z 50-letnim stażem, obchodzącym złote gody, wręczone zostały medale nadane przez Prezydenta RP. – Małżeństwa z tak okazałym stażem stanowią wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Wytrwali wspólnie wiele lat, opierając swoje relacje na wzajemnym zrozumieniu i miłości – mówi wójt Krzysztof Fiałkowski.
Jubileusze małżeńskie w podobnej formie, zakończone radosną zabawą taneczną, zorganizowano w Kozach po raz 29., wcześniej w każdym roku odbywały się po dwie edycje spotkań. Tym razem na wspólne świętowanie zaproszono te pary, które obchodzą właśnie 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 oraz 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W uroczystości tej towarzyszyli im najbliżsi.

(M)