OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ludzie pracy na Jasnej Górze

„My chcemy Boga!” – takie było hasło 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy, która odbyła się w dniach 15 i 16 września na Jasnej Górze.
Jej kulminacyjnym momentem była uroczysta msza św., odprawiona w niedzielę 16 września  na jasnogórskim szczycie. Wzięło w niej udział ponad 20 tysięcy osób. Wśród nich była 300-osobowa reprezentacja podbeskidzkiej „Solidarności” z przewodniczącym ZR Markiem Boguszem i jej duszpasterzem ks. prałatem Józefem Oleszką.
Przed mszą głos zabrał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. – Każdy z nas przybył dzisiaj ze swoją prywatną intencją, którą ma głęboko w sercu. Ale jako ludzie „Solidarności”, ludzie pracy, przybyliśmy przede wszystkim podziękować u stóp Jasnogórskiej Pani za bezpieczeństwo i błogosławieństwo, które nam udzielała przez cały rok, za tę siłę, którą nam Jasnogórska Pani dawała w rozmowach z rządem o bardzo ważnych sprawach dla nas, dla ludzi pracy. Jest za co dziękować! – wołał Piotr Duda.
– Długo czekaliśmy na to, żeby z tego miejsca, ze wzgórza Jasnogórskiej Pani powiedzieć głośno: dziś mamy niehandlową niedzielę, niedzielę dla Boga i naszą. Tak długo czekaliśmy, modliliśmy się i to zostało wysłuchane przez Jasnogórską Panią, że dzisiaj możemy się cieszyć z wolnej niedzieli, niedzieli dla Boga i rodziny. Ale przed nami kolejne wyzwania, z którymi Związek Zawodowy „Solidarność” się zmierzy – mówił przewodniczący.

(NSZZ)