Plac zabaw dla dzieci w Zarzeczu

Na zabawy dla dzieci w Zarzeczu

W ramach projektu „Transgraniczna Kraina Zabawy” w sołectwie Zarzecze powstał nowoczesny plac zabaw, który wydatnie przyczynił się do poprawy warunków rekreacji najmłodszych.
Plac zabaw w Zarzeczu wybudowany został w ub.roku. Na jego infrastrukturę składają się dwie huśtawki, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, karuzela i tzw. sprężynowiec. Urządzenia te dobrano w sposób funkcjonalny, aby mogły z nich korzystać dzieci w różnych przedziałach wiekowych, od 3 do 15 lat. Dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania ułożono również odpowiednią nawierzchnię pod każdą z atrakcji. Co ważne, obiekt ma charakter ogólnodostępny.
Gmina Chybie projekt związany z wykonaniem placu zrealizowała wspólnie z czeską gminą partnerską Cierlicko. Za cel przyjęto stworzenie bogatej oferty dla najmłodszych mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego oraz pogłębienie więzi i tożsamości kulturowej w sąsiedzkich kontaktach. Innowacyjne miejsce spotkań i rekreacji powstało za kwotę 76 tys. zł, dofinansowanie samorząd Chybia uzyskał z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

(M)