nagrody w dziedzinie sportu
Foto: Mat. Starostwa Powiatowego

Powiatowe wyróżnienia dla szkół, gmin i sportowców

Podczas sportowego podsumowania roku szkolnego i kalendarzowego w powiecie cieszyńskim docenione zostały wszystkie najważniejsza osiągnięcia. Zaproszonym sportowcom gratulował m.in. starosta powiatu Janusz Król.
W prowadzonej klasyfikacji igrzysk dzieci ze szkół powiatu cieszyńskiego w roku szkolnym 2017/2018 najwyższe miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie, która wyprzedziła SP w Górkach Wielkich i SP nr 1 w Wiśle. W zmaganiach młodzieży szkolnej najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie SP nr 1 w Cieszynie, przed SP nr 1 w Wiśle i SP w Górkach Wielkich. Licealiadę szkolną wygrało II Liceum Ogólnokształcące im. M.Kopernika w Cieszynie, dystansując I LO im. A.Osuchowskiego w Cieszynie oraz Zespół Szkół im. W.Szybińskiego w Cieszynie.
W ocenie gmin we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży najwyższą lokatę zdobyła gmina Cieszyn, kolejne Skoczów oraz Brenna.
W siedzibie Starostwa Powiatowego gratulowano także zawodnikom, którzy za dokonania w ub.roku zasłużyli na finansowe nagrody. To lekkoatleta Janusz Rokicki, brązowy medalista w pchnięciu kulą podczas mistrzostw świata, kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, trzeci rok z rzędu rajdowy samochodowy mistrz Europy, oraz skoczek narciarski Piotr Żyła, medalista mistrzostw świata.
Za promowanie powiatu cieszyńskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 uhonorowani zostali: snowboardzista z Cieszyna Mateusz Ligocki, dwuboista z Istebnej Adam Cieślar, jego kolega z kadry wiślanin Paweł Słowiok oraz biegacze MKS-u Istebna – Dominik i Kamil Bury. W gronie pozostałych laureatów znaleźli się przedstawiciele wielu innych dyscyplin, z powodzeniem uprawianych w powiecie.

(M)