wojt i biskup
Foto: UG Istebna. Biskup Wiesław Krótki odwiedził rodzinną gminę Istebną i jej wójta Henryka Gazurka.

Wizyta biskupa z Jaworzynki

Ksiądz Wiesław Krótki, pierwszy i jak dotąd jedyny biskup Kościoła rzymsko-katolickiego wywodzący się z Trójwsi, odwiedził wójta gminy Istebna Henryka Gazurka.
Spotkanie w siedzibie Urzędu Gminy, do którego doszło 1 października, miało charakter prywatny. Biskup Wiesław Krótki żywo interesował się gminą, od jej wójta Henryka Gazurka uzyskał informacje o najważniejszych bieżących inwestycjach, licznych osiągnięciach oraz planach dalszego rozwoju. Wójtowi, jak i jego współpracownikom, złożył na zakończenie życzenia wytrwałości i wielu łask Bożych w odpowiedzialnym zadaniu kierowania gminą.
Wiesław Krótki pochodzi z Jaworzynki. W 1990 r., po otrzymaniu święceń kapłańskich, wyjechał na misje na północ Kanady, gdzie w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych prowadził pracę duszpasterską wśród Inuitów (Eskimosów). 16 lutego 2013 r. papież Benedykt XVI mianował go ordynariuszem Diecezji Churchill-Zatoka Hudsona. Kilka miesięcy później przyjął sakrę biskupią, a swoją mszę dziękczynną odprawił 30 czerwca 2013 r. w rodzinnej Jaworzynce.

(R)