hala DO WYBORU (1)
Foto: Arch. UG Jaworze. Od chwili otwarcia hala sportowa tętni życiem.

Jaworzańska hala tętni życiem

Nowa hala sportowa wykorzystywana jest codziennie przez wiele godzin przez jaworzan w każdym wieku. Jak mówi wójt Radosław Ostałkiewicz, to najlepszy dowód, jak bardzo inwestycja była potrzebna.
Po intensywnym okresie wakacyjnym, wypełnionym wieloma sportowymi aktywnościami, również w trakcie trwającego już roku szkolnego z nowoczesnego obiektu korzystają dzieci i młodzież. W tygodniu zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów jaworzańskich szkół rozpoczynają się już od godziny 7.30 i włącznie z pozalekcyjnymi SKS-ami trwają do późnego popołudnia. – Hala powstała z myślą przede wszystkim o młodym pokoleniu naszych mieszkańców. Bardzo szybko przekonaliśmy się, jak wielką radość sprawiła uczniom możliwość korzystania z niej – mówi wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.
Również od godz. 16 obiekt tętni życiem, a hala zgodnie ze swoim przeznaczeniem służy głównie mieszkańcom Jaworza. Trenują tu m.in. młodzi podopieczni GKS Czarni oraz UKS Goruszka, odbywają się zajęcia parafialne, a także innych stowarzyszeń, czy organizacji, które działają na terenie gminy.
Nie mniej intensywnie przedstawia się obłożenie obiektu w weekendy. W październiku w hali mieścić się będzie jeden z obwodów wyborczych. Jeszcze w tym samym miesiącu na trening zawitają tu zawodnicy Kuloodpornych Bielsko-Biała, a więc jednej z najlepszych w Polsce drużyn, złożonej z osób po amputacjach i z wrodzonymi wadami kończyn. W listopadzie, przy okazji obchodów Dnia Niepodległości, w hali przewidziano siatkarskie rozgrywki. Będzie to także miejsce turnieju piłkarskiego ministrantów „Bosko Cup” oraz grudniowych zmagań mikołajkowych. Już w nowym roku obiekt posłuży jako baza zimowej edycji „Biegu po Zdrój”.
Przypomnijmy, że pełnowymiarowa hala, która została wkomponowana w architekturę sąsiednich budynków przy Szkole Podstawowej nr 2, powstała w półtora roku. Była to największa inwestycja podczas mijającej kadencji, która wraz z kompleksowym wyposażeniem kosztowała ok. 5 mln zł. W hali można bez przeszkód rozgrywać mecze w najbardziej popularnych dyscyplinach zespołowych. Obiekt dostosowano w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych, dysponuje również zapleczem szatniowo-sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi i magazynowi oraz salą ćwiczeń korekcyjnych. Na jego piętrze znajduje się widownia.
– To prawdziwie wymarzona hala, której w Jaworzu wyczekiwaliśmy. Jest przestronna, jasna, nowoczesna, a przede wszystkim funkcjonalna, bo dostosowana do ciągle rosnących potrzeb w zakresie uprawiania sportu i aktywności fizycznej w naszej społeczności – dodaje wójt Ostałkiewicz.

(M)