budynek Koralowa
Foto: Mirosław Łukaszuk. Budynek został rozbudowany zarówno na potrzeby rozwijającego się klubu sportowego, jak i świetlicy środowiskowej.

Jaworze: Dla dzieci i sportowców

Funkcjonalna i przestronna sala na potrzeby świetlicy środowiskowej oraz zaplecze szatniowo-magazynowe dla klubu piłkarskiego już niebawem oddane zostaną do użytku w kompleksie sportowym przy ulicy Koralowej w Jaworzu.
Po przeprowadzeniu modernizacji odwodnienia boiska piłkarskiego na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego ruszyła kolejna ważna inwestycja. Od kilkunastu tygodni trwają wzmożone prace związane z podwyższeniem dotychczasowego budynku klubowego. Wszystko po to, aby stworzyć w pełni funkcjonalne poddasze użytkowe o łącznej powierzchni 250 mkw. wraz z zapleczem kuchennym z podstawowym wyposażeniem.
Z tej części obiektu korzystać będą przede wszystkim dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicy środowiskowej w Jaworzu. Do tej pory liczba miejsc w świetlicy w tzw. Agronomówce była mocno ograniczona, nie było więc możliwości, aby działalność placówki rozszerzyć na miarę takich potrzeb.
Inwestycja przy ul. Koralowej przysłuży się jednak także coraz liczniejszej społeczności skupionej wokół Gminnego Klubu Sportowego Czarni. Do dyspozycji piłkarzy będzie nowa szatnia, klub skorzysta ponadto na wybudowanych pomieszczeniach biurowym i magazynowym. Zadbano również o specjalną salę na zabiegi fizjoterapeutyczne. Dopełnieniem całego kompleksu jest wiata grillowa, którą z myślą głównie o imprezach plenerowych utworzono pomiędzy budynkiem i trybunami boiska piłkarskiego.
Zadanie gmina zrealizowała łącznym kosztem ok. 800 tys. zł, przy czym prócz środków z własnego budżetu pozyskana została na ten cel dotacja w wysokości 300 tys. zł z Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”.

(MA)

wojtRadosław Ostałkiewicz,
wójt gminy Jaworze:
Zależało nam na stworzeniu odpowiednich warunków dla świetlicy środowiskowej. W dotychczasowym miejscu korzysta z niej przecież spora grupa dzieci i młodzieży, pracę mają tu nauczyciele, wychowawcy i społecznicy, a potrzeby ciągle się powiększają. Dodam, że swoje miejsce znajdą tutaj docelowo w nowych pomieszczeniach także aktywni w naszej gminie harcerze i zuchy.
Nie sposób nie dostrzec również prężnego rozwoju GKS Czarni, za którym w ślad pójść powinna poprawa infrastruktury. Dotyczy to zarówno jej części typowo sportowej, jak i usprawniającej bieżącą działalność. Warunki dla naszych piłkarzy będą w następstwie inwestycji znacznie bardziej dogodne.
Szeroka gama aktywności na terenie obiektu przy Koralowej sprawia, że miejsce to mocno integruje naszą lokalną społeczność, nie tylko sportową. Nie mam wątpliwości, że stworzone teraz dodatkowe możliwości już po zakończeniu wszystkich prac także będą temu sprzyjać.