Liczba festiwal
Foto: Mat. UG Bestwina

Patriotyczny festiwal w Bestwinie

Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Bestwinie zgromadziła ponad 350 młodych wykonawców ze szkół na terenie gminy.
W środę 7 listopada uczniowie i przedszkolaki zaprezentowali najpiękniejsze pieśni o Ojczyźnie. I tak w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie wybrzmiały utwory, m.in. „Przybyli ułani”, „Gaude Mater Polonia”; „Płynie Wisła” czy „Dziewczyna z granatem”. Jury oceniało solistów, duety, chóry oraz zespoły, doceniając wysokie umiejętności i poziom artystyczny, wypracowany pod kierunkiem nauczycieli muzyki.
Z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło kolorowych, radosnych strojów, flag państwowych i innych akcentów patriotycznych. Dopisała również publiczność, która z uwagą i zadumą przysłuchiwała się kolejnym wykonaniom.
Najwyższe miejsca uzyskali: Natalia Szynka z Kaniowa, zespół „Sześć plus trzy” oraz „Chór” z Bestwiny (kategoria przedszkoli), Joanna Postka i Dawid Królczyk, zespół „Nutki” z Bestwinki oraz chór „Radosne Nutki” z Bestwiny (kat. szkoły podstawowe, kl. 1-3), Barbara Postka z Bestwinki, Maria Kubera i Aleksandra Jonkisz, zespół „Trio” z Bestwiny oraz chór „Divertimento” z Kaniowa (kat. szkoły podstawowe, kl. 4-8), a także Patrycja Waluś i „Chór” z Bestwinki (kat. gimnazjum), wyróżniono ponadto zespół „Harmonia” z Gminnego Ośrodka Kultury.

(R)