Trasy w Szczyrku 2
Foto: Mat. UM Szczyrk

Przełomowy sezon zimowy

Nowoczesność z jakością w połączeniu z profesjonalną i kompleksową obsługą wszystkich gości mają cechować Szczyrk i jego największe ośrodki narciarskie podczas rozpoczynającego się sezonu zimowego.
O systematycznie rozwijającej się infrastrukturze trzech największych ośrodków w Szczyrku oraz wprowadzonych nowościach przed sezonem 2018/2019 mówiono podczas konferencji z przewodnim hasłem „Przełomowa zima w Szczyrku”, która odbyła się w czwartek 22 listopada w Szczyrkowskim Centrum Kultury.
Przedstawiciele Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich z obiektami na Skrzycznem, Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena, przybliżyli oferty poszczególnych ośrodków. Podkreślono dobrze funkcjonującą współpracę i zadeklarowano kontynuację funkcjonowania wspólnego skipassu dla wymienionych ośrodków. Ta oferta obejmuje korzystanie z ponad 40 km, a w części oświetlonych tras narciarskich o różnym stopniu trudności, dostępność licznych kanap, gondoli, orczyków i taśm, czy wreszcie rozbudowaną ofertę towarzyszącą spędzania czasu na zimowych aktywnościach w Szczyrku.
Na kwestię istotnego udziału miasta w dążeniach do tworzenia w pełni profesjonalnego kurortu narciarskiego zwrócił uwagę burmistrz Antoni Byrdy. Podkreślił, że podtrzymane będzie od grudnia do końca marca kursowanie specjalnych skibusów na liniach od skoczni w kierunku Biłej, ze Skalitego w stronę Salmopolu oraz od Soliska na Biały Krzyż. Skibusy bezpłatnie dowiozą turystów do ośrodków narciarskich, służyć będą również mieszkańcom. – Harmonogram kursowania skorygowaliśmy w taki sposób, aby był on w pełni dostosowany do potrzeb i realiów. Istotne jest to, że zwłaszcza w tzw. sezonie wysokim przejazdy będą realizowane z częstotliwością co kwadrans – mówi burmistrz Szczyrku.
Dodaje, że nowością w trakcie tego sezonu jest połączenie komunikacyjne na linii Katowice-Szczyrk-Katowice, w dwóch kursach porannych i dwóch powrotnych w godzinach popołudniowo-wieczornych. – Prywatny przewoźnik zwrócił się do nas z takim pomysłem i będzie zapewniał transport zainteresowanym osobom ze Śląska w Beskidy. W jakimś stopniu poszerza to dodatkowo możliwości przyciągnięcia turystów do Szczyrku – zauważa Antoni Byrdy.

(MA)

Narciarska oferta Szczyrku – sezon 2018/2019:
– 10-osobowa gondola, 4 kanapy 6-osobowe, 2 kanapy 4-osobowe, orczyki oraz taśmy,
– przepustowość wyciągów ponad 22 tys. osób na godzinę,
– ponad 40 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym 8 km tras oświetlonych,
– nowoczesne systemy naśnieżania,
– bogata oferta apres-ski oraz imprez zimowych,
– darmowe skibusy dostosowane do potrzeb oraz połączenie na linii Katowice-Szczyrk-Katowice,
– skipassy dla dzieci ze szczyrkowskich szkół.