Alkomat z wojtem
Foto: Mat. UG Jaworze

Alkomat dla bezpieczeństwa

Dzięki wygospodarowaniu środków z budżetu Gminy Jaworze został przekazany alkomat na wyposażenie komisariatu policji w Jasienicy, obsługującego również teren Jaworza.
W czwartek 6 grudnia przedstawiciele władz Jaworza z wójtem Radosławem Ostałkiewiczem, swoją zastępczynią Anną Skotnicką-Nędzką oraz przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Putkiem na czele, oficjalnie przekazali funkcjonariuszom urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości.
Ogólnodostępny alkomat znajduje się w recepcji komisariatu policji w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej 1401. Korzystać można z niego przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Badanie jest proste i bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik na wyświetlaczu.
Certyfikowane urządzenie mierzy poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania. Zastosowana technologia czujnika elektrochemicznego gwarantuje stabilność i precyzję pomiaru, co za tym idzie wiarygodnie określa m.in. zdolność do prowadzenia pojazdów.
Alkomat przysłuży się przede wszystkim mieszkańcom gmin Jaworze i Jasienica, objętych działalnością jasienickiego komisariatu policji. Na jego zakup gmina Jaworze z własnych środków wyasygnowała 3 tys. zł. W podziękowaniu za życzliwość, okazywaną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w realizację zadań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa, od obecnego na oficjalnym wydarzeniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka specjalną statuetkę otrzymał wójt Radosław Ostałkiewicz.

(RA)

Radosław Ostałkiewicz,
wójt gminy Jaworze:
Bezpieczeństwo publiczne stanowi dla nas priorytet, a to właśnie policja ma służyć w osiągnięciu tego celu. Dlatego też gmina Jaworze od lat stara się wspierać funkcjonariuszy w rozmaity sposób i na miarę swoich możliwości. Szczególnie w okresie wakacji z myślą o młodzieży przeznaczamy dodatkowe środki na patrole policyjne. O bezpieczeństwo dbamy również dokładając się jako samorząd do zakupu radiowozów czy nieoznakowanych pojazdów policji.
Tym razem zdecydowaliśmy się ufundować naszej jednostce stacjonarny alkomat. To także w oczywisty sposób inwestycja we wspólne bezpieczeństwo i poczucie, że ktoś się o nas troszczy.