policja 1
Foto: śląska.policja.pl/Bielsko-Biała

Szczyrk: Komisariat w nowym miejscu

W ścisłym centrum Szczyrku końcem listopada rozpoczął funkcjonowanie komisariat policji. Nowoczesna i kompleksowo wyposażona placówka zastąpiła dotychczasową siedzibę przy ulicy Granicznej.
Nowy komisariat, zlokalizowany przy ulicy Myśliwskiej 40 w budynku obok remizy straży pożarnej, powstał w szybkim tempie. Inwestycja była prowadzona od jesieni 2016 r., uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nastąpiło początkiem ub.roku. Obiekt powstał na 17-arowej działce o wartości ok. 1,7 mln zł w centrum miasta, którą przekazała gmina Szczyrk. To trzykondygnacyjny budynek o powierzchni blisko 700 mkw. Został wkomponowany w górską scenerię, ma dwuspadowy dach, różniąc się tym samym od innych nowych komisariatów.
W samym budynku znajduje się 70 pomieszczeń dla służby dyżurnej, prewencyjnej, dzielnicowych, służby kryminalnej, korpusu cywilnego i kierownictwa jednostki, ponadto do dyspozycji jest zaplecze techniczne i sanitarne, wyposażone według najwyższych standardów. Na terenie placówki znajduje się również siłownia, a obok niej parking. W komisariacie obowiązki sprawuje 31 policjantów, których obszar działania obejmuje zarówno miasto Szczyrk, jak i pobliskie gminy Buczkowice oraz Wilkowice.
Komisariat w Szczyrku powstał zgodnie z nowoczesnymi technologiami, jego budowę dofinansował w kwocie 300 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Inwestycja wraz z wyposażeniem pochłonęła łącznie 4,3 mln zł.
Uroczyste otwarcie komisariatu było także okazją do przekazania policjantom nowego radiowozu. Samochód marki Opel Astra w części wynoszącej ok. 25 tys. zł został sfinansowany przez gminę Szczyrk.

(R)

ByrdyAntoni Byrdy,
burmistrz Szczyrku:
Po wielu latach siedziba funkcjonariuszy policji w Szczyrku została przeniesiona z zabudowań przedsiębiorstwa komunalnego w Skalitem do centrum miasta. To istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, tak naszych mieszkańców, jak i przybywających do Szczyrku turystów.
Nowa lokalizacja komisariatu sprawi, że dostępność policji będzie lepsza na co dzień, a co za tym idzie usprawni się reagowanie na bieżące zdarzenia. Liczymy, że znacznie bardziej komfortowe warunki pracy policjantów przełożą się też w sposób naturalny na pomoc w problemach, które zapewne pojawią się już podczas tego sezonu zimowego, choćby w kwestii szeroko pojętej komunikacji.