zaplecze PODMIANA

Zaplecze w Rudzicy dla wszystkich sportowców

W niespełna dwa lata powstał budynek zaplecza sportowego w Rudzicy w sąsiedztwie boiska piłkarskiego.
Uroczystość w poniedziałek 3 grudnia rozpoczęło przecięcie wstęgi dokonane przez wójta Janusza Pierzynę, przewodniczących Rady Gminy Jasienica tej i poprzedniej kadencji, Jana Batelta i Czesława Machalicę, oraz wiceministra Stanisława Szweda, który był gościem otwarcia. Przedstawiciele Klubu Sportowego Rudzica, który wychowuje młodych piłkarzy z sołectwa i który będzie budynkiem administrował, podziękowali wójtowi za zaangażowanie przy pozyskaniu pieniędzy, a następnie budowie zaplecza sportowego.
Uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć budynek i wysłuchać wykładu Damiana Iskrzyckiego wraz z pokazem rozgrywki bocci. Ten niepełnosprawny mieszkaniec Rudzicy, osiągający we wspomnianej dyscyplinie międzynarodowe sukcesy, skupił wokół siebie innych sportowców. Zbudowana na górnej kondygnacji sala, do której można się dostać i poruszać bez przeszkód na wózku inwalidzkim, znacznie ułatwi mu przeprowadzanie treningów, a tym samym poprawianie formy. Wjazd odbywa się łagodnym podjazdem, bez barier architektonicznych.
Z kolei dolna kondygnacja, bezpośrednio sąsiadująca z boiskiem piłkarskim, powstała przede wszystkim z myślą o młodych piłkarzach KS Rudzica. Mieści się tu zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami na sprzęt sportowy, łącznie o powierzchni 166 mkw. Dzięki szatni w tym miejscu będzie można prowadzić zajęcia praktycznie przez cały rok, także zimą.
Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, z tego 787,4 tys. zł wójt pozyskał w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ostatnim czasie został również położony dywanik asfaltowy na otaczającym szkołę i obiekt parkingu za 137 tys. zł.

(RED)

Janusz PierzynaJanusz Pierzyna,
wójt gminy Jasienica:
To kolejna sportowa inwestycja w naszej gminie. Tworzymy je w naszych sołectwach, przede wszystkim w sąsiedztwie szkół, bo uważamy, że warto w ten sposób wspierać zdrowie młodego pokolenia i sportowe pasje mieszkańców gminy. Zaplecze ułatwi organizację treningów i rozgrywek na sąsiadujących z nim boiskach.
Górną kondygnację, pozbawioną barier architektonicznych stworzyliśmy tak, aby mogli z niej korzystać niepełnosprawni sportowcy, bardzo aktywni w Rudzicy i odnoszący już znaczące sukcesy międzynarodowe. Cieszę się, że udało się pozyskać dofinansowanie, które znacznie ułatwiło zbudowanie tego potrzebnego obiektu. I już widać, że środowisko sportowe potrafi wykorzystać tworzone mu możliwości.