jubileusze
Foto: Mat. UG Jasienica

Jubileusze małżeńskie w Jasienicy

Blisko pół setki par z gminy Jasienica zostało uhonorowanych za długoletnie pożycie małżeńskie.
Na uroczystość zaproszono 46 par małżeńskich, które przeżyły ze sobą co najmniej 50 lat, wśród nich dwie pary mają za sobą przynajmniej 55-letni staż małżeński, cztery pary 60-letni staż małżeński, a jedna nawet 70-letni. Spośród nich 39 odebrało z rąk wójta Janusza Pierzyny medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę. Panie otrzymały też kwiaty, na wszystkich czekał poczęstunek, rozmawiano przy kawie i ciastku, dla zebranych grała Kapela „Brynioki”.
– Dla nas spotkanie z małżeństwami, które przeżyły ze sobą ponad 50 lat, to zawsze doniosła chwila – mówił jubilatom wójt Janusz Pierzyna. – Jesteście wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń, przykładem cierpliwości i wierności w czasach, w których panuje nadmierny pośpiech. Dziękuję za ten przykład życia oraz za wasz wkład w życie naszej gminy i jej rozwój – dodawał.
Wójt wykorzystał okazję, aby poprosić doświadczonych mieszkańców gminy Jasienica o udział w utrwalaniu tradycji. – Przekazujcie ją swoim wnukom i prawnukom za każdym razem, gdy macie okazję. Piszcie też swoje wspomnienia, bo one łatwo się zacierają. Proszę was też, abyście w miarę możliwości zachowali dla kolejnych pokoleń strój Śląska Cieszyńskiego – mówił wójt wznosząc toast z życzeniami kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i szczęściu.

(UGJ)