serca
Foto: Mat. organizatorów

Podziękowanie za pomoc

Uroczysta Gala w środę 16 stycznia podsumowała akcję Projekt Otwarte Serce, w którą zaangażowali się studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Przeprowadzone działania w ramach Projektu pozwoliły na zebranie ponad tysiąca artykułów rzeczowych oraz 9 tys. zł na rzecz bielskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II oraz Świetlicy Dzieciątka Jezus w Bielsku-Białej. Projekt Otwarte Serce zainicjowali członkowie Samorządu Studenckiego i Koła Naukowego „Forum Pedagogiczne”, szybko w realizację pomysłu zaangażowali się kolejni studenci różnych kierunków, począwszy od pedagogiki, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego aż po kierunki techniczne. Jako wolontariusze pomagali w hospicjum chorym, do akcji włączyli też 14 szkół i parafii z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Bardzo ważną częścią akcji okazał się również kiermasz świąteczny Samorządu Studenckiego.
Gala w wielkiej auli Akademii była rodzajem podziękowania za realizację Projektu. Uświetnił ją występ Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej pod dyrekcją prof. Jana Borowskiego oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Adrianny Sepioło i Szymona Mieszczaka. Wolontariusze mieli okazję wysłuchać również wykładu dr n. med. Katarzyny Rygiel o stanach emocjonalnych doświadczanych przez pacjentów w hospicjach, ich rodziny oraz personel.

(R)