jubilaci 4
Foto: Materiały UG Jaworze

Gody Złote i Diamentowe w Jaworzu

Tradycyjna uroczystość z udziałem par szczycących się długoletnim stażem małżeńskim odbyła się 7 lutego w Jaworzu.
Podczas spotkania zorganizowanego przez władze samorządowe Jaworza wręczone zostały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez prezydenta RP oraz symboliczne „Kryształowe Serca” od wspólnoty lokalnej gminy. W ten sposób doceniono te pary małżeńskie, które świętowały nie tak dawno 50 i 60 wspólnie spędzonych lat. – Jesteście doskonałym przykładem tego, jak wspólna miłość na przestrzeni tak wielu lat może tworzyć rodzinę i stać się zarazem podstawą rozwoju gminy. Te przeżyte dekady są żywym świadectwem bezgranicznego oddania drugiej osobie, szacunku i zrozumienia – mówił przewodniczący obchodom wójt gminy Radosław Ostałkiewicz.
Złote Gody, a więc 50-lecie pożycia małżeńskiego, w minionym roku obchodzili państwo: Henryka i Waldemar Bębenek, Anna i Jerzy Skubisz, Gertruda i Edward Keswoń, Maria i Rudolf Kawik, Wanda i Alojzy Janik, Zofia i Leopold Iskrzyccy, Helena i Antoni Greń, Bernadeta Kisiała – w imieniu własnym i męża, Józefa i Jan Kominek, Urszula i Gustaw Lisowscy, Barbara i Jan Mencnarowscy, Irena i Piotr Pałka, Irena i Józef Pasterny, Władysława i Roman Rak, Anna i Jan Strzelec, Krystyna i Józef Szczypka, Jadwiga i Karol Szymala, Halina i Kazimierz Żarczyńscy, z kolei „diamentowi” jubilaci to Barbara i Bogusław Krzemińscy, Irena i Roman Ruccy oraz Helena i Marian Zygmunt.
Uroczystość w Jaworzu uświetnił występ tenora Oskara Jasińskiego, absolwenta Katowickiej Akademii Muzycznej oraz laureata wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Artysta w godzinnym występie przedstawił polskie i zagraniczne pieśni oraz arii operetkowe dedykowane jubilatom, odśpiewano im również wspólnie doniosłe „Sto lat!”.

(RA)

jubilaci 1