ODTWORZONE HISTORIE
Foto: Mat. UG Kozy

Wystawa w Pałacu Czeczów

Do końca marca w Pałacu Czeczów w Kozach można oglądać wystawę prac Bartłomieja Hałata „Odtworzone historie – dawno, dawno temu”.
Jak wyjaśnia autor, inicjatywa Odtworzonych Historii powstała w 2016 r. jako próba przedstawienia życia i obyczajów mieszkańców wsi Kozy. Koncepcja polegała na wykonaniu zdjęć przedstawiających przeszłość, wykorzystując aktualne techniki fotografii. W projekcie największy nacisk postawił na dbałość o szczegóły. Zależało mu, aby każda z przedstawionych historii w jak największym stopniu pokrywała się z dawną rzeczywistością. Finalnie na fotografiach zostało przedstawionych 6 opowieści.
Współtwórcami wystawy są Alicja Marek, Wioletta Grabska, Marcin Dobija, Bartłomiej Jurzak oraz Dom Kultury w Kozach.
Bartłomiej Hałat jest również twórcą innego ciekawego projektu – koncepcji strony „Poznaj Kozy”, gdzie pod adresem „poznajkozy.pl” można obejrzeć wiele ciekawych fotografii z życia mieszkańców i historii wsi poukładanych chronologicznie, oglądać panoramy widokowe oraz spacerować wirtualnie po Kozach sprzed kilku lat, podziwiając scenerie, np. parku, placu ks. Kochaja, kamieniołomu, Hrobaczej Łąki czy wnętrza kościoła.

(UGK)