kozy kotly eko

Nagrodzono najlepsze powiaty

Przedstawiciele najlepszych samorządów w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów odebrali nagrody i dyplomy w trakcie uroczystej gali, będącej częścią Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. W tym gronie znalazł się też Powiat Bielski, który zajął 4. miejsce.
Uhonorowanie w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów edycja 2018 odbyło się 3 kwietnia w Warszawie na uroczystej gali w trakcie Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Puchary i statuetki wręczał prezes Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka, jednocześnie starosta bielski. Uhonorowano także „liderów wśród liderów”, czyli te jednostki samorządu terytorialnego, które uzyskały największy procentowy udział w poszczególnych kategoriach Rankingu. W podsumowaniu ub.roku Powiat Bielski zajął po raz kolejny wysoką pozycję, za 2018 r. został sklasyfikowany na 4. miejscu wśród powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Warto też dodać, że w kategorii najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich 3. miejsce w kraju zajęła gmina z powiatu bielskiego – Czechowice-Dziedzice.
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów organizowany jest od wielu lat przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy oceniane są przez ekspertów, uwzględniających kryteria, ujęte w dziesięciu grupach tematycznych: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking przez ekspertów jest aktualizowany na bieżąco i trwa nieprzerwanie przez cały rok.

(JJ)

Starosta z nagroda

Starosta Andrzej Płonka z nagrodą za 4. miejsce w samorządowym rankingu (Mat. SP).