hala sportowa
Foto: Arch. UG Jaworze

Sport w Jaworzu ważny i doceniany

Istotne wsparcie finansowe na poziomie przeszło 200 tys. zł przeznaczono w tym roku na sport w gminie Jaworze. W znacznej mierze obejmie ono dzieci i młodzież.
Największą pulę środków, przewidzianych na zadania w obszarze sportu i kultury fizycznej, a obejmujące różne środowiska, otrzymał Gminny Klub Sportowy Czarni. Prócz funduszy gwarantujących prowadzenie bieżącej działalności w zakresie szkolenia sportowego dzieci, młodzieży oraz seniorów (115 tys. zł), klub uzyskał w ramach otwartego konkursu dofinansowanie na V Piknik Sportowy „Zdrowo, bo sportowo” oraz jubileusz 16-lecia funkcjonowania (23 tys. zł). Środki dla Czarnych to również zajęcia w projekcie „Wakacje 2019” oraz nauki gry w piłkę nożną (po 10 tys. zł).
Wsparcie z gminnego budżetu uzyskały także inne podmioty, które przyczyniają się do wzrostu poziomu aktywności fizycznej jaworzańskiej społeczności. I tak szkolącemu kolejne pokolenia łuczników UKS Dziesiątka przyznano 15 tys. zł, podobnie na szkolne koło sportowe UKS Goruszka, 18 tys. zł wygospodarowano na organizację V Biegu po Zdrój, Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej otrzymało 8 tys. zł, OSP w Jaworzu z jej Młodzieżową Drużyną Pożarniczą łącznie 4 tys. zł, a Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn 2,4 tys. zł na zajęcia z udziałem osób niepełnosprawnych.
– Dochodzi do tego całkiem spory budżet naszego gminnego Wydziału Sportu, który odpowiada za funkcjonowanie wszystkich obiektów sportowych w Jaworzu. Wierzę, że środki przyznane na takim poziomie pomogą w osiągnięciu sukcesów, a docelowo przełożą się również na kondycję fizyczną mieszkańców Jaworza – wyjaśnia wójt Radosław Ostałkiewicz.

(MA)