konkurs powiat
Foto: Magdalena Więzik/Mat. SP w Bielsku-Białej

Święto słowa w Pałacu Czeczów

W Pałacu Czeczów w Kozach zorganizowano XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce – i – życie…”.
W imprezie wzięło udział 58 recytatorów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w 17 szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Komisja oceniająca w składzie: Halina Kubisz-Muła (przewodnicząca jury, instruktor teatralny), Ewa Polak-Walesiak (aktorka teatralna, założycielka Teatru Kwadryga w Bielsku-Białej) oraz Janusz Legoń (krytyk teatralny) po uważnym wysłuchaniu wszystkich recytatorów oraz szczegółowej analizie prezentacji postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas I-III zwyciężyła Kornelia Janusz z SP nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, w kategorii klas IV-VI Julia Borko z tej samej szkoły, w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum Klaudia Kidoń z ZSP w Rudzicy.
Uroczyste podsumowanie konkursu dla laureatów wraz z wręczeniem nagród odbędzie się w najbliższy czwartek 28 marca o godz. 10 w Pałacu Czeczów w Kozach. Patronat nad konkursem zorganizowanym przez Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej objął Starosta Bielski Andrzej Płonka.
Najlepsi recytatorzy w każdej kategorii 5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej reprezentować będą powiat bielski podczas etapu rejonowego konkursu recytatorskiego.

(MW)