Taroki
Foto: MGOK Wilamowice. Taroczkarze, którzy pojawili się w Hecznarowicach zaprezentowali wysokie umiejętności podczas dorocznych międzynarodowych zawodów.

Międzynarodowe taroki w Hecznarowicach

Jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Taroka o Puchar Burmistrza Wilamowic Mariana Treli zgromadził w Domu Ludowym w Hecznarowicach 44 miłośników tej karcianej gry.
Zmagania po raz kolejny okazały się popularną formą spędzania czasu, a o randze hecznarowickiej imprezy świadczy obecność w turniejowej stawce aż siedmiu zawodników z Czech. Przez kilka godzin taroczkarze wykazywali się sprytem, doświadczeniem, opanowaniem i zdolnością przewidywania, a poszczególne rundy miały zacięty przebieg. Zwycięsko z potyczek wyszedł ostatecznie Władysław Pękala, który na podium wyprzedził Wiktora Rysia oraz Wiesława Buczka.
Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali pucharami, które w imieniu burmistrza Wilamowic Mariana Treli wręczyła sołtys Hecznarowic Beata Nycz. Przy okazji podziękowała wszystkim uczestnikom i tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek, m.in. niestrudzonemu propagatorowi taroków Henrykowi Koziełowi oraz Andrzejowi Foksowi, który równocześnie pełnił funkcję prowadzącego turniej.

(BN)