trasy enduro trails
Foto: Enduro Trails. Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w Bielsku-Białej. Naturalne warunki górskie Szczyrku także sprzyjać mają ich atrakcyjności.

Rowerami po trasach w Szczyrku

Już tego lata uruchomione zostaną w Szczyrku górskie trasy rowerowe, których budowy podjął się ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort.
– Będzie to kolejny ciekawy i ważny produkt turystyczny dla naszego miasta, bo czyniący go bardziej atrakcyjnym w okresie letnim – przyznaje burmistrz Antoni Byrdy. Coraz większa popularność górskich kompleksów rowerowych, takich jak choćby Enduro Trails w Bielsku-Białej, sprawiła, że spółka Tatry Mountain Resort podjęła się przeprowadzenia tego typu inwestycji w swoim szczyrkowskim ośrodku. Planuje się, aby na wszystkie trasy zjazdowe można było dostać się bez przeszkód przy pomocy nowoczesnych kolei gondolowej i kanapowej. Ścieżki enduro będą tym samym doskonałym uzupełnieniem letniej oferty samego ośrodka, jak i Szczyrku, w którym podobne trasy dotąd nie powstały.
Budowa już się rozpoczęła, po zakończeniu pierwszego etapu rowerzystom udostępnionych zostanie ok. 12 km tras. – Jeśli aura na to pozwoli, to 8 km oddanych będzie do użytku już w lipcu – zaznacza Jakub Jonkisz, realizujący zadanie powstania tras w Szczyrk Mountain Resort.
Istotną informacją dla pasjonatów rowerowych aktywności jest również otwarcie przy dolnej stacji kolei gondolowej wypożyczalni rowerów – enduro, hardtail, elektrycznych oraz dziecięcych. Rozbudowana zostanie także oferta gastronomiczna na Hali Skrzyczeńskiej, gdzie zrelaksować się będzie można na najwyżej położonej w Polsce piaszczystej plaży oraz zaspokoić pragnienie w specjalnym SunBoxie. Rowerowy ośrodek funkcjonował będzie aż do października.
Jak przekonuje burmistrz Szczyrku, samorząd wspierając już podjęte działania bardzo poważnie myśli o rozwoju tras, mając w tym względzie skonkretyzowane założenia. – Potrzebne jest odpowiednie skomunikowanie tras. Ważnym i priorytetowym zadaniem będzie połączenie z Bielskiem od Klimczoka przez Karkoszczonkę – wyjaśnia Antoni Byrdy.

(M)