rajd gorski
Foto: Magdalena Wróbel-Zyzańska/Mat. Starostwa Powiatowego

Młodzi turyści na górskich szlakach

XIX edycja Powiatowego Rajdu Górskiego zgromadziła ponad półtorej setki uczestników. Jak zwykle wzięli w nim udział uczniowie szkół z gmin powiatu bielskiego.
Tego dnia dopisała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, ale i świetne nastroje dzieci i młodzieży, którzy wraz z opiekunami i przewodnikami wybrali się w sobotni poranek czerwcowy w góry. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło 156 uczestników. Tym razem jego meta znajdowała się przy Ranczu Błatnia, gdzie na uczestników rajdu oczekiwali organizatorzy: PTTK Oddział „Podbeskidzie” oraz Biuro ds. Promocji Powiatu na czele z kierownik Jolantą Konior. Jak zawsze wszystkim wytrwałym piechurom zapewniono ciepły posiłek oraz konkursy z nagrodami.
Nie zabrakło turnieju wiedzy turystycznej o powiecie bielskim oraz stałego punktu programu – prezentacji wokalnych. Szczególnym uznaniem cieszył się występ młodego rapera Kacpra o pseudonimie artystycznym „Łysy”, wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworzu, który zaprezentował swój autorski utwór hiphopowy.
Podczas uroczystego podsumowania miała miejsce wyjątkowa sytuacja: oba puchary Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki, dla najliczniejszej drużyny oraz dla najliczniej reprezentowanej szkoły, otrzymała grupa ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Rybarzowicach. Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i zaprosili do udziału w Powiatowym Jesiennym Rajdzie „Brązowego Liścia”, który tradycyjnie odbędzie się na początku października. Podkreślali, że górskie wędrówki kształtują nie tylko ciało, ale i charakter oraz zachęcali młodzież do dalszego odkrywania piękna beskidzkich szlaków.

(MWZ)

Powiat dla dzieci
Biuro ds. Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej z myślą o dzieciach zorganizowało na początku czerwca imprezę sportowo-rekreacyjną „Wszystkie dzieci nasze są”. Jak wyjaśnia starosta Andrzej Płonka, spotkanie skierowane było do tych najmłodszych mieszkańców regionu, o których w Dniu Dziecka nie wolno zapomnieć: podopiecznych Zespołu Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej, Domu Dziecka z Bielska-Białej oraz z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach.
W sympatycznej atmosferze dzieci rywalizowały w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, żonglerce piłką nożną i hula hop. Nie mogło zabraknąć również mini turnieju halowej piłki nożnej. W zawodach przede wszystkim liczyła się integracja i dobra zabawa. Wśród dziewcząt z rocznika 2003-2004 w wieloboju lekkoatletycznym zwyciężyła Liliana Pokusa, a wśród młodszych Amelia Łaźny, natomiast wśród chłopców w swoich rocznikach najlepszymi okazali się: Dariusz Asiesiukiewicz, Dawid Giemuła, Szymon i Dominik Horodecki, zaś w konkursie hula hop Agnieszka Wuss. W turnieju piłki nożnej zwyciężyli młodzi zawodnicy z ul. Pocztowej.

(JJ)