amfiteatr
Foto: Mat. UG Jasienica

Scena na lato w Jasienicy

Już podczas tegorocznego „Lata w Jasienicy” artyści wystąpią w odnowionym amfiteatrze przy jasienickim Drzewiarzu. Scena się powiększy, a przede wszystkim przybędzie zaplecze, gdzie wykonawcy w odpowiednich warunkach przygotują się do występów.
Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, zwłaszcza brak odpowiedniego zaplecza był dużym problemem przy wykorzystaniu amfiteatru. – Zależało nam na rozbudowie sceny, a zwłaszcza wybudowaniu zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Nasze imprezy na Drzewiarzu przyciągają coraz więcej widzów nie tylko z naszej gminy, ale i sąsiednich miejscowości. Co za tym idzie, zapraszamy do występów licznych i bardzo popularnych artystów. Zarówno publiczności, jak i występującym na scenie osobom chcemy zapewnić odpowiednie i godne warunki – mówi wójt.
Scena amfiteatralna, wybudowana w latach 90. ub.wieku jako pierwsza w ówczesnej gminie Jasienica, nie miała żadnego zaplecza. Teraz powstaną tu cztery szatnie oraz część sanitarna. Pod nadzorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy sama scena wraz z zadaszeniem nad nią także zostaną powiększone. To znacznie ułatwi przeprowadzanie koncertów, zwłaszcza liczniejszych zespołów, których występy cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród jasienickiej publiczności.
Na rozbudowę amfiteatru GOK-u wójt pozyskał z funduszy Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina” 300 tys. zł z programu „Rybactwo i Morze”. Całość kosztować będzie 602,7 tys. zł, brakującą część pokryje budżet Gminy Jasienica.

(UGJ)