OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Zwycięska drużyna, reprezentująca „Solidarność” Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach.

Piłkarze z Silesii najlepsi

W sobotę 15 czerwca na boisku Pod Wałką w Cieszynie odbył się kolejny, doroczny turniej piłki nożnej podbeskidzkiej „Solidarności”.
Piętnaście  drużyn, wystawionych przez zakładowe organizacje naszego związku z całego Podbeskidzia, walczyło o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu. Ostatecznie trafił on do reprezentacji „Solidarności” z czechowickiego Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia”.
W cieszyńskim turnieju – zorganizowanym przy iście afrykańskiej  pogodzie – wzięło udział ponad 150 piłkarzy, skupionych w piętnastu drużynach, wystawionych przez zakładowe komisje „Solidarności” z różnych stron Podbeskidzia. Były to reprezentacje bielskich spółek Nemak, Proseat i Aluprof oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, spółki Aptiv z Jeleśni (dwie drużyny), żywieckiej spółki Hutchinson 1, Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach oraz z cieszyńskich spółek PPG Polifarb (dwie drużyny)  i Celma-Indukta, a także Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.
W finale spotkały się drużyny PPG Polifarb i PG Silesia. Mecz wraz z dogrywką zakończył się bezbramkowym remisem, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się reprezentanci czechowickiej Silesii. Równocześnie zawodnik z tej drużyny Marcin Zarychta z dorobkiem ośmiu zdobytych bramek został uznany najlepszym strzelcem turnieju. Warto dodać, ze golkiper tej drużyny Marcin Janusz był najlepszym bramkarzem rozgrywek – w sześciu meczach nie puścił ani jednej bramki.
W walce o trzecie miejsce drużyna Celmy-Indukty pokonała piłkarzy z Hutchinsona 2:0.
Puchary dla zwycięzców wręczali członek Prezydium Zarządu Regionu Piotr Gołąb, szef cieszyńskiego oddziału „S” (i równocześnie główny organizator rozgrywek) Michał Marek oraz przewodniczący oddziału skoczowskiego Czesław Chrapek. Gościem specjalnym turnieju był starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

(NSZZ)