Koralowa
Foto: Mirosław Łukaszuk. Rozbudowany obiekt jest już gotowy, trwa urządzanie świetlicy na poddaszu.

Szatnie i świetlica przy Koralowej

Zakończyły się prace przy rozbudowie budynku na stadionie Czarnych przy ul. Koralowej. Oprócz funkcji sportowych obiekt będzie też pełnił rolę świetlicy środowiskowej.
Budynek klubowy został podwyższony o zagospodarowane poddasze, gdzie powstała przestronna świetlica środowiskowa. Wraz z zapleczem kuchennym świetlica ma teraz do dyspozycji 250 mkw. Przeniesione będą tu zajęcia z dość ciasnych, jak na te potrzeby, pomieszczeń tzw. Agronomówki. – Obecnie z zajęć świetlicy korzysta około 20 dzieciaków, teraz, gdy miejsca wielokrotnie przybyło, będzie ich uczestniczyć więcej. Zauważamy taką potrzebę, aby uczniowie po lekcjach mogli w bezpiecznych warunkach spotkać się z rówieśnikami, uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, odrabiać zadania – wyjaśnia wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.
Agronomówka nie pozostanie pusta, wójt zwraca uwagę, że z roku na rok przybywa stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, a te, które działają od dłuższego czasu, są coraz bardziej aktywne. Pomieszczenia w Agronomówce wykorzystają na harcówkę druhowie z 11 Grunwaldzkiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Impessa”.
Budynek przy Koralowej został powiększony jednak również dla potrzeb drużyny piłkarskiej GKS Czarni Jaworze, coraz lepiej sobie radzącej w ligowych rozgrywkach. Do dyspozycji piłkarzy przygotowano nową szatnię, powstały pomieszczenia biurowe i magazynowe. Zadbano również o specjalną salę na zabiegi fizjoterapeutyczne. Dopełnieniem rozbudowy obiektu jest postawienie przestronnej wiaty grillowej, którą z myślą głównie o imprezach plenerowych zlokalizowano pomiędzy budynkiem i trybunami boiska piłkarskiego.
Rozbudowa pochłonęła ok. 800 tys. zł, przy czym 300 tys. zł zostało pozyskane z funduszy Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”.

(Ł)

wojtRadosław Ostałkiewicz,
wójt gminy Jaworze:
Rozbudowa sprawiła, że piłkarze mają więcej miejsca na przygotowania do treningów i meczów. Dużo więcej miejsca przybyło też świetlicy, więc i większe grono młodych mieszkańców naszej gminy będzie mogło z niej korzystać. Budynek stał się większy i zyskał nowy wymiar, mam więc nadzieję, że wpłynie integrująco na naszą lokalną społeczność. Dobrze, że dzieci ze świetlicy środowiskowej będą stykać się ze sportowcami, najczęściej starszymi kolegami, co ma szansę zaowocować również zainteresowaniem uprawianiem sportu.