uczen roku fot2
Foto: Mat. UG Wilamowice

Wilamowice: Uczniowie nagrodzeni

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu „Uczeń Roku Szkolnego 2018/2019 Gminy Wilamowice” pod patronatem burmistrza Wilamowic Mariana Treli.
Uczniowie placówek oświatowych z gminy Wilamowice startowali w mijającym roku szkolnym w wieloetapowych konkursach przedmiotowych, artystycznych, olimpiadach czy zawodach sportowych. Ci, którzy otrzymali zaszczytne tytuły laureatów, finalistów lub mistrzów, zostali nominowani do tytułu „Uczeń Roku”. Wybór nie był łatwy, bo spora grupa młodzieży z powodzeniem rozsławiała swoje szkoły, gminę i region w skali ogólnopolskiej, ale i poza granicami kraju. Laureatem w kategorii szkół podstawowych został ostatecznie Piotr O’Rourke, uczeń SP w Hecznarowicach, a wśród gimnazjalistów Wiktoria Stawowczyk z placówki w Dankowicach. Oboje otrzymali złote pióra, dyplomy oraz okazałe statuetki „Uczeń Roku”.
Piotr O’Rourke to zwycięzca powiatowego konkursu przedmiotowego z geografii pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, laureat w kuratoryjnym konkursie wojewódzkim z geografii i finalista konkursu z języka angielskiego.
Wiktoria Stawowczyk jest z kolei laureatką w wojewódzkim konkursie z języka polskiego, otrzymała nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie plastycznym ,,Mieszkam w Beskidach”. Ponadto zajęła 1. miejsce w XI Bielskich Teatraliach, zdobyła tytuł laureatki potyczek językowych na szczeblu powiatowym, a także 2. miejsca na etapie wojewódzkim konkursu „Mechaniczna Pomarańcza” oraz w powiatowym konkursie „Człowiek a środowisko”.
Do tytułu „Uczeń Roku” nominowani byli poza tym: Wiktoria Kurska i Anna Chęcińska (SP w Pisarzowicach), Katarzyna Markiel, Wiktoria Zeman i Anna Ochman (SP w Starej Wsi), Maria Gąszcz, Estera Nawrocka i Jan Grzybek (SP w Wilamowicach) oraz Maja Stokłosa (Gimnazjum w Pisarzowicach).
Wyróżnienia zdolnej młodzieży w imieniu burmistrza Mariana Treli dokonali sekretarz gminy Andrzej Kołtun oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Rozner. Finaliści otrzymali plecaki trekkingowe oraz dyplomy gratulacyjne. Nagrody ufundowała gmina Wilamowice. Podziękowano jednocześnie rodzicom i nauczycielom, którzy wspierali uczniów w ich dążeniu do sukcesów.

(R)