Wójtowskie laury 7
Foto: Tomasz Wolff/Echo Jaworza

Wójtowskie Laury w Jaworzu

Najzdolniejsi podopieczni dwóch szkół podstawowych w gminie Jaworze odebrali w środę 12 czerwca „Wójtowskie Laury”.
Już piąta edycja przedsięwzięcia miała w tym roku nieco inny charakter, niż dotychczas. Do domu gminnego „Pod Harendą” zaproszeni zostali ci uczniowie i uczennice, którzy wyróżniają się w dziedzinach edukacji, kultury i sztuki, a także zaangażowania społecznego w życie szkoły i gminy. Wcześniej bowiem nagrodzono młodych jaworzańskich sportowców przy okazji zainicjowanego nie tak dawno „Dnia Sportu Jaworza”.
Łącznie „Wójtowskimi Laurami” uhonorowano teraz 22 młode osoby, w tym 9 chłopców i 13 dziewczyn, zdobywających na co dzień wiedzę w jaworzańskich „podstawówkach”. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 laury otrzymali: Dominika Żur, Marta Buzderewicz, Sandra Kozieł, Michał Ogrodnik, Urszula Krupa, Milena Sablik, Michał Pszon, Witold Bożek i Franciszek Pytlowany, zaś z SP nr 2 nagrodzeni zostali: Wiktoria Górna, Konrad Niesyt, Julia Poradowska, Aleksandra Zoń, Wiktoria Wandor, Wiktoria Zabilska, Jagoda Pytlowany, Dagmara Pietras, Dominik Rycak, Maksymilian Nikolarz, Filip Siatkowski, Jakub Heczko oraz Kamila Gańczarczyk. Laur specjalny w kategorii „Wychowawca Roku” wójt przyznał nauczycielce „jedynki” Beacie Stec.
Jak podkreśla wójt Radosław Ostałkiewicz, wydarzenie po raz kolejny potwierdziło, że zdolnych młodych jaworzan nie brakuje. – Nasza młodzież to iskra nadziei na pomyślną przyszłość Jaworza. Cieszę się, że mogłem im podziękować za osiągnięcia, z których jako wójt jestem dumny – podkreśla wójt gminy.
Laureaci otrzymali za swoje ponadprzeciętne dokonania okolicznościowe statuetki i dyplomy, jak również upominki ufundowane przez firmę Martes Sport, która jest partnerem gminy Jaworze.

(RAF)