logo bb4days

POD PATRONATEM: Festiwal branży IT

Od 9 do 15 września potrwa w Bielsku-Białej wydarzenie BBDays4.IT. To ogólnopolskie przedsięwzięcie skierowane do inżynierów z branży informatycznej oraz osób zainteresowanych tworzeniem i rozwojem oprogramowania.
Po sukcesie Dni Wolnego Oprogramowania i BBQ4.IT – wydarzeń, które w poprzednich latach organizowane z inicjatywy bielskiej spółki Rekord Systemy Informatyczne przyciągnęły setki uczestników – w tym roku największe firmy, zajmujące się tworzeniem oprogramowania na Podbeskidziu, postanowiły stworzyć tygodniowy festiwal integrujący całe regionalne środowisko branży IT. W trakcie imprezy odbywać się będą warsztaty, hackatony, meetupy oraz konferencje i prelekcje, skierowane do różnych grup odbiorców.
Bilety na BBDays4.IT dostępne są od 1 sierpnia. Na stronie wydarzenia https://www.bbdays4.it kupić będzie można bilet w cenie 32 złotych, który uprawniał będzie do uczestnictwa w konferencji programistycznej (14 września br.). Konferencja składać się będzie z dwóch części: „part hard” oraz „part soft”. Ta pierwsza będzie miała miejsce na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, a prelegenci poruszą tematy związane z takim zagadnieniami jak: open source, front-end, back-end, dev ops, VR, AR. Natomiast część druga to czwarta edycja BBQ4.IT czyli konferencji programistycznej „pod chmurką”, która odbędzie na terenie Centrum Sportu Rekord w Cygańskim Lesie. Tematy IT zaprezentowane w lekkiej formie, wspólna integracja przy grillu oraz atrakcje muzyczne i sportowe, a wszystko to, żeby pokazać, że branża IT to przede wszystkim ciekawi ludzie i przyjazna atmosfera.
Całość zysków z biletów przeznaczona zostanie na pomoc Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej przy współpracy z Fundacją Moniki Jaskólskiej „Nie Wypada Nie Pomagać”.

(M)