kompleks sztafeta
Foto: Mat. UG Bestwina/Sławomir Lewczak. Młodzież już pierwszego dnia przetestowała obiekt w biegu sztafetowym.

Bieżnia w Bestwinie ruszyła sprintem

Obiektu sportowego wzbogaconego o nowoczesną bazę do uprawiania lekkiej atletyki doczekała się gmina Bestwina.
Wokół płyty boiska piłkarskiego w centrum Bestwiny przez kilka miesięcy prowadzone były wzmożone prace związane z budową kompleksu lekkoatletycznego. Po ich zakończeniu oddany do użytku został profesjonalny obiekt. Składa się na niego 400-metrowa bieżnia o nawierzchni syntetycznej z czterema torami o szerokości 1,22 m i prostym odcinkiem długości 130 m. Zbudowano także skocznie do skoku wzwyż i w dal, rzutnię do pchnięcia kulą oraz zabezpieczono całą niezbędną infrastrukturę do uprawiania wszechstronnych sportowych aktywności.
Oficjalne otwarcie kompleksu nastąpiło w piątek 30 sierpnia, a więc tuż przed nadejściem roku szkolnego. Symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali wraz z wójtem gminy Arturem Beniowskim również wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel i przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik. Asystę honorową pełniły piłkarki LKS Bestwina, obecni byli także przedstawiciele środowisk sportowych z pozostałych gminnych sołectw. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego młodzież wystąpiła w sztafecie, inaugurującej nowy i ważny rozdział w historii sportu w gminie Bestwina.
Na wybudowanie wartego ok. 1 mln zł kompleksu w budżecie Gminy zostały wygospodarowane niezbędne środki. Wójt Artur Beniowski połowę tej kwoty pozyskał jako dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

(MA)

Beniowski maleArtur Beniowski,
wójt gminy Bestwina:
Nowoczesny kompleks lekkoatletyczny to przede wszystkim obiekt odpowiadający zapotrzebowaniu ze strony samych mieszkańców. Widać to zresztą już od pierwszych dni jego funkcjonowania. Na bieżni o różnych porach dnia można spotkać wielu amatorów uprawiania sportu. Odbywają się tu nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, bo również w godzinach popołudniowych biegających czysto rekreacyjnie nie brakuje. Toteż doskonale sprawdza się ogólnodostępny charakter obiektu.
Poszczególne dyscypliny lekkiej atletyki służą wszechstronnemu rozwojowi. W naszej gminie największą popularnością cieszy się oczywiście piłka nożna, ale nie jest wykluczone, że dzięki tak nowoczesnej bazie doczekamy się lekkoatletycznej sekcji, a może i sportowców, którzy w przyszłości rozsławią gminę Bestwina poza jej granicami.

kompleks wstega

Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym kompleksie lekkoatletycznym dokonali  m.in. wójt gminy Artur Beniowski oraz wiceminister sportu i turystyki Jan Widera.