boisko jaworze
Foto: Mat. GKS Czarni/MS. Boisko w Jaworzu, będące bazą treningową podczas tegorocznego mundialu, na co dzień jest m.in. miejscem rozgrywania ligowych spotkań przez piłkarzy GKS Czarni.

Dyplom za mundial w Jaworzu

Państwa zaangażowanie i wsparcie było znaczącym wkładem w organizację tego wydarzenia na najwyższym, światowym poziomie. Okazaliście w trakcie trwania turnieju wielką pasję do piłki nożnej, która została doceniona przez FIFA, Polski Związek Piłki Nożnej i reprezentacje narodowe biorące udział w mistrzostwach – takie słowa zawarte zostały w dyplomie, jaki gmina Jaworze otrzymała w nawiązaniu do niedawnych Mistrzostw Świata do lat 20 w Polsce.
Boisko piłkarskie przy ulicy Koralowej w Jaworzu zostało wyznaczone jako jeden z obiektów treningowych dla reprezentacji uczestniczących w czempionacie. Pierwotnie w Jaworzu przygotowywać się do meczów o punkty miały cztery drużyny, ale ostatecznie tylko Ukraina, co ciekawe późniejszy mistrz świata, zaliczyła tu treningową jednostkę. Pozostałym ekipom nie było dane sprawdzić jaworzańskiej murawy, a to wobec ulewnych opadów deszczu, jakie nawiedziły wówczas region. Nie zmieniło to bardzo przychylnych ocen za organizację bazy pod prestiżowy turniej.
Co istotne, dzięki współpracy przy okazji mundialu poprawiła się jakość jaworzańskiego obiektu, przede wszystkim murawy z jej systemem drenażu. „Na stanie” pozostały natomiast w ramach podziękowań dwie kosiarki i bramki treningowe, zakupione specjalnie na mistrzostwa. W Jaworzu doceniają również solidną dawkę zdobytej wiedzy w temacie profesjonalnego przygotowania pod kątem imprez sportowych o międzynarodowym zasięgu.

(RAF)