PUCHAR NA NARTOROLKACH
Foto: Mat. UG Jasienica

Jasienica: Puchar na nartorolkach

Kamila Boczkowska z Jeleniej Góry i Dominik Bury z Istebnej odebrali okazałe puchary od Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny za zwycięstwo w I Jasienickim Biegu na Nartorolkach o Puchar Polski.
Po raz pierwszy w sobotę 14 września w Międzyrzeczu Dolnym w gminie Jasienica odbyły się zawody w biegach na nartorolkach, stanowiące trzecie zawody, wliczane do Pucharu Polski. W rywalizacji wzięło udział ponad 80 zawodników, a zmagania rozegrano na terenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Wystartowali w nich wszyscy reprezentanci kadry narodowej A mężczyzn w biegach narciarskich: Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Dawid Damian, Michał Skowron oraz Kacper Antolec.
Zawodnicy startowali w kategoriach: młodziczka rocznik: 2004 i 2005 – dystans: 5 km, młodzik rocznik: 2004 i 2005 – dystans: 5 km, juniorka młodsza rocznik: 2002 i 2003 – dystans: 7,5 km, junior młodszy rocznik: 2002 i 2003 – dystans: 10 km, juniorka, rocznik: 2000 i 2001, seniorka 1999 i starsze – dystans: 10 km, junior rocznik: 2000 i 2001, senior 1999 i starsi – dystans: 15 km, oraz kadra Polski juniorów.
Rozgrywki prowadzone były techniką dowolną. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa biegowego, biegów na nartorolkach oraz forma przygotowania do sezonu zimowego. Dekoracji dokonał m.in. wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Zakończenie uświetnił występ Zespołu „Blach Kapela”.
Tegoroczny cykl Pucharu Polski obejmuje 6 edycji: w Tomaszowie Lubelskim, Jeleniej Górze, Jasienicy, Bystrej, Sokółkach, a finał Pucharu Polski zaplanowano na pierwszy weekend października w Ptaszkowej. Organizatorem zawodów był Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, Wójt Gminy Jasienica oraz Polski Związek Narciarski. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z NRS i wytycznymi PZN.

(UGJ)